כל יום אנחנו מספרים לכם כאן על מיטב הפושעים המטומטמים, התאונות המשונות והפשעים הביזאריים מסביב לעולם. אבל אל תתבלבלו, בשנה האחרונה עבריינים מדופלמים ואזרחים מהשורה הסתבכו גם פה בארצנו הקטנטונת בכל מיני אירועים פליליים די הזויים שהשאירו את מיטב החוקרים והבלשים פעורי פה. אספנו לכם את מיטב הסיפורים הפליליים המוזרים.

 הפורץ שאהב תות 

התות הנגוס - שהסגיר את הפורץ (צילום: חטיבת דובר המשטרה.)
התות הנגוס - שהסגיר את הפורץ | צילום: חטיבת דובר המשטרה | צילום: חטיבת דובר המשטרה.

ינואר ביפו, אין נפש חיה ברחובות. מ', תושב השטחים כבן 23, חיפש לעשות כסף קל בלי להתאמץ יותר מדי. הוא הבין שלפרוץ חנות חשמל זה עסק מסובך ומורכב והחליט ללכת על בטוח. אחרי שהבחין שבעלת הדירה טסה לחופשה, הוא פרץ לביתה בשכונה ד' בעיר, והחליט לרוקן אותו מתכשיטים ומזומנים. הפורץ נתקף לפתע ברעב, פתח את המקרר והחל לזלול תותים. את שאריות הפרי השאיר על השיש במטבח וברח החוצה כשהוא שבע ובידיו אלפי שקלים שבעלת הדירה שמרה בשביל לשלם עבור טיפולים רפואיים יקרים שהייתה צריכה לעבור.

כשבעלת הבית שבה והבינה שדירתה נפרצה ונשדדה, היא הגישה תלונה במשטרת מרחב 'יפתח'. חוקרי מרחב יפתח שהבחינו בשאריות התות הפיקו מהם דגימת DNA. החוקרים שלחו את הדגימות לבדיקה במטה הארצי והתגלה כי מדובר בעבריין רכוש מוכר. "לפעמים עבריינים שוכחים שיש לנו יכולות להגיע אליהם ועושים טעויות מצחיקות שמובילות למעצרם  ולהעמדתם לדין", הסביר קצין חקירות.

800 אלף שקל הלכו לפח בגלל שיער בכובע 

איש עם מסכה, אייפון, iphone (צילום: Stanislav Popov, Istock)
השודדים הצטיידו בקפוצ'ונים וכובעי גרב | צילום: Stanislav Popov, Istock

 מדובר באחד מהשודים הנועזים ביותר שהיו בשנה האחרונה. ב-15 בנובמבר חאדר על מוסראתי בן ה-29 מלוד ארב יחד עם אדם אחר לשליח כספים של חברה פיננסית בבני ברק. מוסראתי וחברו הצטיידו בקפוצ'ונים, כובעי גרב, כפפות, אקדח גנוב וחמישה כדורים, אחד מהם בקנה. השניים ארבו לשליח ברחוב כנרת, חסמו את דרכו ובאיומי אקדח חטפו ממנו את התיק וברחו מהמקום. התיק הכיל 800 אלף שקל במזומן.

מתברר שבתיק הותקן מכשיר איתוראן. השוטרים ערכו מרדף אחר השניים. הם השליכו את תיק המזומנים. בשלב מסוים, מוסראתי וחברו נמלטו רגלית מהרכב. מוסראתי נתפס אבל חברו נמלט.

מוסראתי הכחיש בחקירתו כי שדד את הכסף. לרוע מזלו, בכובע הגרב נמצאו שערות התואמות לשלו, וכן בכוס הקפה ששתה ואותר במכונית בה נמלט. זה הספיק לפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום בגין שוד מזוין.

הפורץ שאנס את בעלת דירה וטען ש"היא בכלל חלמה את זה" 

אילוסטרציה (צילום: 123FR \ Andriy Popov)
"פרצתי לדירה, אבל לא נגעתי באישה" | צילום: 123FR \ Andriy Popov

 זה קרה בדירה בבת ים, בשעת לילה מאוחרת. תושב מרכז הארץ, פרץ לדירה בעיר ועל פי כתב האישום שהוגש נגדו ביצע בה מעשים מגונים ומעשה סדום. אלא שבחקירתו ובהמשך בבית המשפט המשיך לטעון שבעצם המתלוננת חלמה חלומות ושהוא בכלל לא נגע בה.

"פרצתי לדירה אבל לא נגעתי באישה. היא חלמה חלומות", טען הפורץ.

בית המשפט המחוזי והעליון דחו את גרסתו לפיה בעלת הדירה חלמה חלום וגזרו עליו 11 שנות מאסר.

הסינדרלה מבאר יעקב  

סינדרלה (צילום: מתוך הסרט סינדרלה)
סינדרלה בגרסה הגברית | צילום: מתוך הסרט סינדרלה

תושב באר יעקב בן 29 הפך בין לילה לסינדרלה בגרסה הגברית. רק בלי כרכרה מדלעת, ארמון, משרתים ויהלומים. א' הגיע בשעות הערב של חודש מאי השנה לתחנת דלק בדרך הטייסים בתל אביב. הוא הגיע לתחנה רכוב על אופנים חשמליים, כובע גרב שכיסה את ראשו, כפפות ומברג. הוא נכנס למשרד התחנה ואיים על בעל התחנה ואשתו שנכחה במקום לתת לו את המזומן אחרת ידקור אותו. בעל התחנה נאבק עם א' וזה מרוב הפאניקה ברח מהמקום והשאיר אחריו נעל ספורט שנפלה מרגלו הימנית. הנעל נלקחה לבדיקה, ודגימת DNA  שנלקחה תאמה לזו של א' כולל טביעות אצבע שנמצאו על אופניו. הטעויות והגמלוניות הקשה עלו ל-א' בכתב אישום בגין ניסיון שוד.

עצורה שזרקה מגף על שופטת 

פיני כהן בבית המשפט. ארכיון (צילום: יוסי זילברמן)
לא היה הראשון: פיני כהן השליך נעל על פניה של נשיאת בית המשפט לשעבר דורית בייניש | צילום: יוסי זילברמן

 המקרה התרחש בחודש ינואר השנה באולם המעצרים בבית משפט השלום בבאר שבע. תושבת העיר בת 18 הובאה על ידי לוחמי יחידת נחשון להארכת מעצר בבית משפט השלום בבאר שבע. בעיצומו של הדיון העצורה התכופפה לרגע לרצפה, שלפה את המגף מרגלה ומתחת לאפם של לוחמי נחשון זרקה את המגף לעברה של השופטת איילת ג'רבי. המגף פגע בראשה של השופטת. העצורה חטפה כתב אישום ונגד הלוחמים שהתרשלו בשמירה עליה ננקטו צעדים משמעתיים. לשמחתנו השופטת שנפגעה קלות התאוששה מהאירוע.

הקמע שלא הורשה להיכנס למגרש  

רמבו התרנגול. קמעות בספורט הישראלי (צילום: דוברות המשטרה, mako יהדות)
רמבו התרנגול, הקמע של קבוצת בני יהודה | צילום: דוברות המשטרה, mako יהדות

לקבוצת הכדורגל של בני יהודה תל אביב יש קמע שמלווה את השחקנים והאוהדים שנים רבות: תרנגול זהוב כרבולת עם פסי טורקיז בצמרת ראשו. כל פעם שהתרנגול עשה סיבוב במגרש קודם המשחק או במהלכו לרוב הקבוצה ניצחה.

בתחילת השנה החליטה המשטרה להוציא צו הרחקה לתרנגול, כיוון שהוא מהווה מטרד, גורם לבלגן בתוך המגרש ובלתי אפשרי לתפוס אותו. האוהדים הצליחו כמה פעמים להערים על השוטרים והבריחו את התרנגול לאצטדיון. אלא שלשוטרים נמאס והם ערכו בדיקות קפדניות ביותר במהלכן אחד האוהדים נעצר עם התרנגול בתוך התיק בדרכו לאצטדיון. השוטרים הרחיקו את האוהד לשבועיים מהמגרשים והתרנגול נכון לעכשיו אפילו לא יושב ביציע.

חטף צעירה מדירתה בגלל יהלום  

טבעת יהלום שאוויש (תמונת AVI: יוטיוב , צילום מסך youtube)
יצא למסע נקמה בגלל יהלום | תמונת AVI: יוטיוב , צילום מסך youtube

נ', תושב אשקלון בן 32, חשד ש-א' צעירה תושבת העיר כבת 20 גנבה ממנו יהלום בשווי של כמה עשרות אלפי שקלים. מה עשה נ'? יצא למסע נקמה. הוא הגיע לבית אימה של א' והודיע: "אני ארצח את הבת שלך אם לא תחזיר לי את היהלום". כעבור כמה דקות כשא' הגיע לבית,. נ' הזועם שלף אקדח, חנק אותה וגרר אותה למעלית. כשאימה של א' ניסתה לחלץ את הבת, נ' ירה לעברה כדור שפגע בארון החשמל. נ' הוציא אותה מהבניין וניסה בכוח להכניסה למונית. כשזו סירבה ירה לעברה שני כדורים. אחד הקליעים שפשף את סוליית הנעל השמאלית של א' וגרם לה לחבלה. חייה ניצלו בנס. בסופו של דבר א' הצליחה להימלט והגישה תלונה במשטרה. נ' נעצר והוגש נגדו כתב אישום על חטיפה, נשיאת נשק וחבלה בכוונה מחמירה ויריות באזור מגורים.

היכה את אחותו בגלל שהיא לא יודעת לבשל  

אזיקים, אסיר, כלא (צילום: Lisa S., Shutterstock)
חטף כתוב אישום על תקיפת קטין והדחה בחקירה | צילום: Lisa S., Shutterstock

זה קרה לפני כשמונה חודשים באחת השכונות בבאר שבע. תושב העיר בן 25, התעורר בחמש בבוקר, העיר את אחותו בת ה-15 ופקד עליה לבשל לו ארוחת בוקר. "אני לא יודעת לבשל", הסבירה האחות. האח, התעצבן ובעט באחותו. האח בתגובה: "את אישה ואת צריכה לדעת לבשל ולנקות את הבית".

אחרי שהיכה אותה בכל חלקי גופה, האחות החבולה והמוכה אזרה אומץ והגישה נגדו תלונה במשטרה. האח הודה במעשה וטען שתפקידה של האישה לבשל ולנקות. הוא חטף כתב אישום על תקיפת קטין והדחה בחקירה.

בת 71 הכתה את בעלה - והשופטת שלחה אותה למלון ספא ופינוקים  

בית מלון מפנק (צילום: Himchenko.E, Shutterstock)
נשלחה לבית מלון יוקרתי כדי להתאוורר | צילום: Himchenko.E, Shutterstock

לתושבת תל אביב בת 71 נמאס מבעלה: היא מנקה בשבילו, מבשלת, דואגת לו שיהיה לו טוב וכיף אבל הוא לא יודע להעריך כלום. אפילו יחסי מין לא מקיים אתה.

"אני בשבילו רובוט. כלום", הסבירה האישה. לפני כשבעה חודשים פרץ ויכוח בין האישה לבעלה, שגלש לפסים אלימים. היא הכתה את בעלה וגרמה לו חבלות ועל הדרך זרקה עליו כמה חפצים שהיו בסלון. הבעל התלונן במשטרה נגד אשתו וזו נעצרה על ידי חוקרי מרחב יפתח. כאשר האישה הגיעה להארכת מעצר בפני השופטת רונית פוזננסקי-כץ בבית משפט השלום בעיר היא גוללה בפניה את אשר על ליבה. "אני מנקה, מבשלת והוא לא מקיים איתי יחסי מין", קבלה האישה. נציג המשטרה ביקש להאריך את מעצר האישה ביומיים כדי לבדוק האם היא כשירה מבחינה נפשית לעמוד לדין.

האישה פנתה לשופטת וביקשה לשלוח אותה למעצר בית בבית מלון יוקרתי בתל אביב רחוק מבעלה כדי שתוכל ליהנות מטיפולי פינוק וספא כדי להתאוורר. השופטת הסכימה וקבעה שהאישה לא תצא במשך שלושה ימים מהמלון אבל היא תוכל לקבל טיפול ספא וליהנות משלל המתקנים.

הנודיסטים מבאר שבע  

חוף נודיסטים (צילום: sylv1rob1, Shutterstock)
אין ים בבאר שבע, אבל יש נודיסטים | צילום: sylv1rob1, Shutterstock

העוברים ושבים בדרך מצדה בעיר הבחינו במחזה לא שגרתי: צעיר כבן 20 רץ ערום ברחוב. הם התקשרו למשטרה, ושוטרי סיור של התחנה הגיעו למקום ועצרו אותו. עדי ראייה שהיו במקום סיפרו שהצעיר השתולל וסירב לאפשר לשוטרים לעצור אותו. לבסוף הם אזקו אותו באזיקים ולקחו אותו לתחנה. מה הסיבה שהוא רץ ערום? לא ברור. נבדק חשד שהוא היה שיכור או שהתערב עם חברים והיה חייב ליישם את ההתערבות בה הפסיד ולרוץ ערום.

במקרה אחר, בערב חג השבועות, הבחינו כמה מתושבי העיר בצעיר שהולך ברחוב השלום בעיר ערום כשהוא עושה את דרכו לאחת המזרקות בעיר. שוטרים שהוזעקו למקום נדהמו לשמוע מהצעיר שהוא בכלל חיפש חוף נודיסטים ולכן הלך לחפש אותו.

הצעיר נעצר ונשלח לבית חולים פסיכיאטרי.

ניסה לגנוב תוכי מדבר וננעל בכלוב 

תוכי (צילום: GRIGORIS SIAMIDIS, Shutterstock)
ננעל בתוך כלוב ציפורים | צילום: GRIGORIS SIAMIDIS, Shutterstock

זה קרה בנובמבר השנה בקרית אונו. שעת בוקר מוקדמת. תושב העיר בן 59, נכנס לחצר בית בעיר וניסה לגנוב תוכי מדבר. לרוע מזלו, התוכי צרח, בעל הדירה יצא מביתו והבחין בגנב. בעל הדירה לא התבלבל, ונעל את הגנב הנבוך בתוך הכלוב של התוכי. במקביל הזעיק את המשטרה. השוטרים מתחנת 'מסובים' היו בהלם מהתושייה שגילה בעל הדירה ועל התעוזה שבה כלא את החשוד ושיבחו אותו על כך. השוטרים לקחו את החשוד בגניבה לתחנת המשטרה ובסיום החקירה שוחרר בערבות.

השודדים האדיבים שחילקו כסף לאזרחים  

כספומט בסניף בנק דיסקונט (צילום: עודד קרני)
שדדו מסניף "דיסקונט" והחליטו לחלק לעוברים והשבים | צילום: עודד קרני

שני שודדים הגיעו לסניף בנק 'דיסקונט' בקריית מוצקין. אחד מהם הורה לפקיד למסור לו את הכסף תוך כדי שהוא מאיים אליו באקדח. הפקיד המבוהל מסר לשדוד 20 אלף שקל במזומן והשודד נכנס למכונית מילוט בה נהג חברו והם נמלטו מהמקום כשהמזומנים ברשותם. במהלך מסע הבריחה הם החליטו לפזר כספים לעוברים ושבים שהיו בהלם מהאדיבות שבה נפלו עליהם המזומנים. חלק מהכסף  נאסף על ידי שוטרי השיטור העירוני בעיר והשאר התגלגל לכיסיהם של האזרחים המאושרים. כמה ימים לאחר מכן המשטרה טענה כי עצרה את שני השודדים האדיבים אחד תושב חיפה והשני תושב שלומי.

>> 52 היעדים שאתם חייבים לבקר בהם ב-2018

>> מגוסטינג ועד ספינר: 19 מושגים שנכנסו השנה לחיינו

>> נפרדים מ-2017 - כל הכתבות