קצינת חימוש בהריון מתקדם (צילום: חיל האוויר)
סרן ל'. בחודש תשיעי - ועדיין על מדים | צילום: חיל האוויר

בין הטייסים, הטכנאים ויתר אנשי התחזוקה בטייסת הנגב, טייסת מטוסי קרב בבסיס רמון של חיל האוויר, ניתן להבחין במראה לא בדיוק שכיח: קצינת חימוש בטייסת מתהדרת בבטן גדולה במיוחד – "חימוש כבד" כמו שמגדירים זאת בהומור הסובבים אותה. ל' נמצאת בהיריון מתקדם, הכי מתקדם שאפשר: חודש תשיעי, שבוע בלבד לפני מועד הלידה המיועד שקבעו הרופאים.

"אני כמעט כל יום בבסיס. כשיש לי כאבים אני פשוט נחה", מסבירה ל'. זה כבר ההיריון השני שבו היא על מדים ממש עד הרגע האחרון – ולא, היא לא חוששת ללדת במדים. היא מספרת שהנושא הזה דווקא הפך למקור ללא מעט בדיחות בקרב החבר'ה בטייסת: "במקרה שיש נזילת שמן ממטוסים משתמשים בסופחים, אז אומרים לי "תכיני לידך כמה, למקרה שתהיה לך ירידת מים", או שמתבדחים על כך שאני צריכה להכין לידי גיגית שמשמשת לניקוז נוזלים ממטוסים. כן, החשש לקבל צירים בבסיס קיים, אבל אני יודע שלא יולדים באותו רגע. אם יש צירים, פשוט נוסעים לבית החולים ויולדים".

>> מכורים לפז"ם? הירשמו לפייסבוק שלנו

קוד הלבוש לאנשי המערך הטכני בטייסת נוקשה למדי – סרבל כחול ונעליים גבוהות. לגבי הסרבל, ל' מעידה שהוא דווקא מאוד נוח ("אפשר לגדול לתוכו") ובנושא הנעליים הגבוהות, שלא נחשבות לנוחות במיוחד, היא מעידה ש"מתרגלים".

ל' למדה במכללה הטכנולוגית של חיל האוויר בבאר שבע, שירתה כטכנאית ויצאה לקצונה כשכבר הייתה בשירות קבע. מאז, היא שירתה במספר תפקידים, כשהנוכחי הוא אינטנסיבי ומחייב במיוחד. "אני לא שונה מאחרים. אנחנו, כל אנשי המערך הטכני, מסורים לתפקיד שלנו ברמה של 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. גם אני אקפיץ מישהו בליל יום שישי הוא יגיע, כי הוא ידע שזה מבצעי. אנחנו אחראים לכך שהמטוסים יהיו מוכנים בצורה הכי טובה לכל תרחיש". היא מבחינתה, לא חושבת שהיא חריגה בנוף.

תמונתה של ל' פורסמה לראשונה בעמוד הפייסבוק של חיל האוויר וסחפה מעל ל-8,000 לייקים, מאות תגובות ושיתופים. "רוב התגובות היו מאוד מפרגנות", היא מספרת. "חלק באמת הרימו גבה, כתבו לי דברים בסגנון 'את מהאנשים שלא יודעים להוציא גימלים', אבל חלק כתבו 'כל הכבוד'. אני לא מבינה למה צריך לעשות מזה עניין. זה המקצוע שבחרתי לעצמי, ואני מאוד גאה בו".