כמעט שנה אחרי התרגיל האווירי הבינלאומי הגדול ביותר שהתקיים אי פעם בישראל, דובר צה"ל מדווח על תחילתם של שני תרגילים אוויריים בינלאומיים נוספים שיתקיימו בשמי הארץ: Sky Angels ("מלאכי שמים"), ו-"דגל כחול-לבן". שני התרגילים יתנהלו בעיקר בדרום הארץ. בין המדינות המשתתפות ניתן למנות את ארצות הברית, איטליה, קרואטיה, צ'כיה, קנדה והולנד.

ה-״Sky Angels״ מוגדר כתרגיל ייחודי לבדיקת ותרגול תרחישי חילוץ והצלה בינלאומיים. מדובר באחד מהתמרונים הגדולים שהתקיימו בישראל, ויש לו חשיבות גדולה עבור צה"ל בפרט ומדינת ישראל בכלל. על פי דובר צה"ל: "תרגיל ה-״Sky Angels״ הבינלאומי ידמה תרחישי חילוץ והצלה ראשונים מסוגם. התרגיל הינו תרגיל חילוץ בינלאומי רחב היקף, הגדול ביותר שנערך אי פעם בארץ, ולו חשיבות אסטרטגית גבוהה".

על תרגיל ״דגל כחול לבן״ ציינו בדו"ץ כי "הוא תרגיל רחב של כלל מערכי חיל האוויר. האימון הינו אימון איכותי המדמה טיסה כנגד איומים מתקדמים, ומאפשר שיתוף פעולה בין כלל המערכים בחיל האוויר על מנת לשמר את חופש הפעולה האווירי ושמירה על העליונות האווירית של מדינת ישראל. במסגרת התרגיל תורגש תנועה ערה של כלי טיס בדרום הארץ".

בשנים האחרונות התקיימו בישראל מספר רב של תרגילים בינלאומיים. בחלק מהם, על פי פרסומים זרים, השתתפה גם מדינה ערבית. בנובמבר 2017 התקיים בישראל תרגיל ה"בלו פלאג", שהיה התרגיל האווירי הגדול ביותר שאירע בשטח ישראל. במסגרתו השתתפו לא פחות ממאה כלי טיס שונים והוא כלל בין השאר את חילות האוויר של ארה"ב, יוון, פולין ואיטליה - ובפעם הראשונה גם הודו, צרפת וגרמניה. בנוסף, נכחו בתרגיל, פרט למדינות המשתתפות, גם נציגים מכמעט 40 מדינות ששימשו כמשקיפים.