סרן אדיר גבאי ודין הכירו זמן רב לפני שיצאו לדייט הראשון שלהם. הם שירתו באותה יחידה בחיל-האוויר. מאז עברו שמונה שנים והיום הם נשואים טריים. משפחת חיל-האוויר עבורם תמיד תהיה "המקום שבו הכרתי את המשפחה שלי"

Posted by ‎חיל האוויר‎ on Sunday, February 26, 2017

לרגל יום המשפחה, חיל האוויר פרסם היום (א') בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו מספר פוסטים שעסקו במשפחותיהם של משרתי החיל. פוסט אחד בלט במיוחד, והפך בתוך שעות ספורות לוויראלי. "סרן אדיר גבאי ודין הכירו זמן רב לפני שיצאו לדייט הראשון שלהם. הם שירתו באותה יחידה בחיל האוויר. מאז עברו שמונה שנים והיום הם נשואים טריים. משפחת חיל-האוויר עבורם תמיד תהיה 'המקום שבו הכרתי את המשפחה שלי'", נכתב בו.

העובדה שמדובר בזוג גאה גרמה לפוסט הזה לצבור תאוצה, והוא זכה, נכון לרגע זה, לאלפי לייקים ומאות שיתופים, כולל על ידי אושיות רשת ובעלי השפעה. כך לדוגמה חברת הכנסת סתיו שפיר, ששיתפה את הפוסט והוסיפה: "בתקופה שבה קומץ של פוליטיקאים ורבנים קיצוניים מנסה לחטוף את החברה הישראלית עשרות שנים אחורה, להחזיר את הנשים למטבח ואת הלהט"בים לארון - חיל האוויר שלנו עושה את המובן מאליו, והיפה ביותר, ותומך בכל חייליו באשר הם".

בין התגובות לפוסט המקורי ניתן למצוא לא מעט תגובות הומופוביות, עליהן הגיב העמוד של חיל האוויר בעצמו. "מה זה מעניין? אתם חיל האוויר לא איזה מפלגה של אנשים הזויים", כתב אחד המגיבים. העמוד הרשמי של חיל האוויר ענה לו בתגובה: "אנו מבקשים להימנע מתגובות פוגעניות. תגובות לא ראויות ימחקו וידווחו".

חלק מהמגיבים דווקא ראו באור חיובי את היוזמה ופרגנו לחיל: "מחמם את הלב לראות את המעשה שעשיתם! מתבייש בתגובות החשוכות של אנשי ימי הביניים שנכתבות כאן, אבל שמח יותר שרוב התגובות תומכות, מכילות, ומעידות על כך שרוב ישראל בעד הכלת להט"בים ותמיכה בהם ובהשוואת זכויותיהם", כתב אחד הגולשים.