לחיילות צה"ל עשרות תפקידים שונים ומגוונים. הן מגיעות מכל החילות ומכל קשת האפשרויות שצה"ל מציע וככל שהשנים עוברות נפתחים עבורן עוד ועוד תפקידים. שש החיילות הבאות מספרות על התפקיד שהן עושות בצבא - בגאווה גדולה.

צילומים: במחנה

הדר קישון, מפקדת בקורס מדריכי כושר קרבי

הדר קישון (צילום: יעל שלח, עיתון "במחנה")
"הבנתי את המשמעות הגדולה של הקורס הזה בעקבות שיחות עם לוחמים". הדר קישון | צילום: יעל שלח, עיתון "במחנה"

סמל הדר קישון, בת 20 מהוד השרון, היא מפקדת מחלקה בקורס מדריכי כושר קרבי. "אנחנו מכשירים את הלוחמים על מנת שיוכלו לחזור ליחידות שלהם ולעזור לחיילים להתאמן בהתאם לתנאי השטח", היא מסבירה. "הבנתי את המשמעות הגדולה של הקורס הזה בעקבות שיחות עם לוחמים שסיפרו לי עד כמה הם משמעותיים לחיזוק הכושר הקרבי של הלוחמים".

נועה גורן, מפתחת צוות הדרכה במחו"ה אלון

נועה גורן (צילום: יעל שלח, עיתון "במחנה")
"הדבר הכי משמעותי - ללמד את החיילים משמעת וערכים ולהכיר להם את ישראל". נועה גורן | צילום: יעל שלח, עיתון "במחנה"

רב"ט נועה גורן, בת 20 ממבשרת ציון, משרתת כמפתחת צוות הדרכה במחו"ה אלון. "הייתי מפק"צית של שלושה מחזורים לפני שעברתי לצפ"ה", היא מסבירה. "הדבר הכי משמעותי בתפקיד היה ללוות את החיילים שבאים מרקעים, מדינות ומקומות שונים, ללמד אותם משמעת וערכים ולהכיר להם את ישראל". בזמנה הפנוי נועה אוהבת להיפגש עם חברים, לנגן בפסנתר ולשמוע מוזיקה.

אופל מזרחי, מפעילת האמר קרבי

אופל מזרחי (צילום: אורי ברקת, עיתון "במחנה")
אוהבת את השטח. אופל מזרחי | צילום: אורי ברקת, עיתון "במחנה"

רב"ט אופל מזרחי, בת 20 ממושב תל־עדשים, משרתת כמפעילת האמר קרבי בצאלים. במסגרת תפקידה, אופל מדריכה חיילים בסדיר ובמילואים ומלמדת אותם להשתמש במערכות השונות הקיימות בהאמר. "זה תפקיד מאוד מאתגר ומעניין, אני אוהבת את השטח ואת העבודה עם האנשים", היא מספרת. בזמנה הפנוי אופל אוהבת לרכוב על סוסים, לרקוד סלסה ולטייל בטבע.

פרח בוקר, מורה חיילת

פרח בוקר (צילום: רוני אביב, עיתון "במחנה")
נהנית מהתפקיד. פרח בוקר | צילום: רוני אביב, עיתון "במחנה"

רב"ט פרח בוקר (20) ממושב בן־עמי, משרתת כמורה חיילת במסלולים ירוקים. במסגרת שירותה במדרשת בן־גוריון פרח עוסקת בהדרכת טיולים. "אני מדריכה בכל אזור הדרום, ומאוד נהנית מהתפקיד", היא מספרת. לכבוד ט"ו בשבט היא ממליצה על מסלול מיוחד באזור: "טיול בבורות לוץ שבהר הנגב הגבוה מתאים לט"ו בשבט. יש שם פריחה צבעונית ונדירה".

מרגרט אוגנזוב, רשמת משפטית בבית דין צבאי

מרגרט (מרגו) אוגנזוב (צילום: רוני אביב, עיתון "במחנה")
לומדת המון על עולם המשפט. מרגרט אוגנזוב | צילום: רוני אביב, עיתון "במחנה"

רב"ט מרגרט (מרגו) אוגנזוב, בת 19 מתל אביב, היא רשמת משפטית בבית־הדין הצבאי ביפו. בתפקידה, מרגרט מקלידה את מהלך המשפטים הצבאיים המתקיימים בבית־הדין. "זה מאוד מעניין להיות במשפט עצמו עם עורכי הדין, הנשפטים והסנגורים", היא מספרת. "בקורס למדתי להקליד מהר ובתפקיד אני לומדת המון על עולם המשפט". בזמנה הפנוי מרגרט לומדת גרמנית וקצת פסיכולוגיה.

דיאנה בבייב, נהגת תובלתית

דיאנה בבייב (צילום: רוני אביב, עיתון "במחנה")
"אנשים מופתעים לראות בחורה קטנה כמוני נוהגת על משאית 15 טון". דיאנה בבייב | צילום: רוני אביב, עיתון "במחנה"

רב"ט דיאנה בבייב (19) מחיפה, היא נהגת תובלתית של גדוד התובלה שבטירת הכרמל. במסגרת תפקידה, היא מעבירה ציוד ומזון לכל הבסיסים בארץ. "אני מאוד אוהבת את התפקיד, לא כל בחורה הייתה רוצה לעשות אותו", היא מודה. "אני נוהגת על משאית של מעל 15 טונות. אנשים מופתעים לראות בחורה קטנה כמוני נוהגת עליה, אבל הרבה מתלהבים".

לפייסבוק של "במחנה"

>> ‎עוד שש חיילות צה"ל מספרות על התפקיד שלהן