אמץ לוחם (צילום: קובי קנטור, האגודה למען החייל)
חיים טופול, רא"ל בני גנץ ואביגדור קהלני - מהדמויות הבולטות באירוע | צילום: קובי קנטור, האגודה למען החייל

ביום שני האחרון התקיים בבסיס הקריה אירוע ההוקרה השנתי לפרויקט "אמץ לוחם" בהשתתפות הצמרת הביטחונית של ישראל יחד עם כל הבכירים במשק. באירוע שנערך בהשתתפות אזרחים ולובשי מדים, בלטו מנכ"ל כלל תעשיות, מר אבי פישר; סמנכ"ל טבע ויו"ר אמץ לוחם, מר איקה אברבנל; תא"ל (במיל') אביגדור קהלני, יו"ר האגודה למען החייל; אילן טל, מנכ"ל האגודה למען החייל ועוד.

פרויקט אמץ לוחם הוא פרויקט מעורבות חברתית המקשר בין חברות ותורמים מהארץ ומחו"ל לגדודי לוחמים בצה"ל. כל חברה או תורם מאמצים גדוד לוחם באופן ערכי, תומך ומסייע שבמהלכו נוצר קשר חם, הכולל פעילויות משותפות לרווחת הלוחמים, תמיכה בעתות לחימה וסיוע גם לחיילים ספציפיים בגדוד, הנזקקים לכך. במסגרת האימוץ, תורמות החברות המאמצות מדי שנה 100,000 ש"ח, למשך שלוש שנים. הסכום כולו מופנה לרווחת החיילים ולפעילות למען אוכלוסיות מיוחדות, כגון חיילים נזקקים בגדודים. כיום משתפים בתכנית 141 מאמצים מהארץ והעולם אשר מאמצים 169 יחידות.

אמץ לוחם אלכס גלעדי עם משטרה צבאית (צילום: קובי קנטור, האגודה למען החייל)
אלכס גלעדי (שידורי קשת) ואיציק צדיק (דיגניה מערכות) יחד עם מפקד המשטרה הצבאית, ומג"ד תעוז | צילום: קובי קנטור, האגודה למען החייל

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ שנכח באירוע, נשא דברים בהתייחס לפרויקט וכן לאתגרי השעה הניצבים בפני צה"ל. "המחויבות שבחרתם לקחת על עצמכם היא בעיניי דוגמה ומופת למגזר הפרטי. זו מחויבות שמתחילה מכם ברמה האישית- בשירות המילואים ובקשר האישי לצבא, וממשיכה באימוץ היחידות במסגרת הפרויקט", הוא אמר. להתפתחויות בגזרת הצפון התייחס בדבריו "מלחמת האזרחים הניטשת בסוריה מחייבת לשמור על דריכות שיא, לפקוח עין על התפתחות העימות ולהתכונן לכל תרחיש. צה"ל עושה וימשיך לעשות כל שיידרש על מנת להגן על בטחונה של מדינת ישראל, על ריבונותה ועל אזרחיה". 

מעל לכל האירוע ריחפה עננת הרפורמות באוצר והקיצוץ הצפוי בתקציב הביטחון. נושא אליו התייחס הרמטכ"ל בדבריו וכן תא"ל (במיל') אביגדור קהלני, יו"ר האגודה למען החייל: "המדינה הזאת עוד תדע מאבקים. כאחד שלחם למענה, לא הטנק ניצח ולא המטוס ולא הספינה, אלא הרוח של הלוחמים. אני יודע מה המצב במשק ואני יודע שחברות רבות ממשיכות לתרום למרות הקשיים והאגודה למען החייל אסירי תודה על כך".

באירוע השתתפו, בין היתר, מנהלים מהבנקים הגדולים בישראל, חברות הביטוח הגדולות, חברות שוק הון וחברות פיננסיות נוספות, חברות אחזקות, חברות תעשייה, חברות הסלולר, משרדי רואי חשבון, חברות נוספות ותורמים מהארץ ומחו"ל.

אמץ לוחם ראש אכ"א  (צילום: קובי קנטור, האגודה למען החייל)
ראש אכ"א - עוסקת ברווחת החילים כל השנה | צילום: קובי קנטור, האגודה למען החייל

דוד אדרי באירוע אמץ לוחם (צילום: קובי קנטור, האגודה למען החייל)
יקי ודמני (אייס קנה ובנה) יחד עם מג"ד סופה, סא"ל דוד אדרי | צילום: קובי קנטור, האגודה למען החייל

אמץ לוחם אריק שור (צילום: קובי קנטור, האגודה למען החייל)
אריק שור (תנובה) באירוע עם קצין מחיל הים | צילום: קובי קנטור, האגודה למען החייל

אירוע אמץ לוחם (צילום: קובי קנטור, האגודה למען החייל)
חיים טופול יחד עם חיילות באירוע. היה שמח! | צילום: קובי קנטור, האגודה למען החייל

אמץ לוחם בני גנץ (צילום: קובי קנטור, האגודה למען החייל)
ברגע של הוקרה והערכה הדדית | צילום: קובי קנטור, האגודה למען החייל

>> פריצת דרך: מל"ט חמקן המריא לראשונה מנושאת מטוסים