רק אחד מבין שישה שמבקשים להגיע לחטיבת גולני - מקבל בסופו של דבר את ההזדמנות להניח על הכתף את הכומתה החומה. לא סתם הפכה חטיבה מספר 1 לחטיבת החי"ר הנחשקת ביותר בקרב המלש"בים: עם מורשת ארוכת שנים וגאוות היחידה שמאפיינת אותה כל כך, הגולנצ'יקים מובילים מדי שנה את מדד המוטיבציה.

בשבועות הקרובים נעקוב כאן אחרי הכשרת לוחמי נובמבר 2015 בחטיבת גולני, ונספק לכם הצצה למסלול שמצמיח את החי"רניקים הבאים של צה"ל. הכתבה הראשונה בסדרה עוסקת בהכנות בתחום החימוש לקראת קליטת הלוחמים החדשים - צפו בסרטון בראש הכתבה כדי לראות מה מחכה ללוחמים החדשים.

מפקד החטיבה: "החברים הם מקור הכוח"

"בחודשים הבאים החיילים ילמדו להכיר את כלי הנשק השונים ולתרגל תקיפות במתארים מגוונים", אמר לפז"ם מפקד חטיבת גולני, אל"מ רסאן עליאן, לכבוד הפרויקט ולרגל גיוסי נוב' 15. "הם ייבחנו על מיומנויות לחימה כיחידים, וגם על יכולתם לשתף פעולה ולפעול בתרגיל כיתתי, מחלקתי ופלוגתי. בתוך כך, הם יבינו כמה החברים שילחמו לצדם הם מקור הכוח שלהם לרוץ קדימה".

מח
מח"ט גולני, אל"מ רסאן עליאן | צילום: דובר צה"ל, באדיבות גרעיני החיילים

אל"מ עליאן יודע שהמפגש עם המפקדים ילווה את הלוחמים לשנים ארוכות, ומבקש להזכיר לחיילים עד כמה עשירה היא מורשת הקרב של חטיבת גולני. "לאורך השנים השתתפה גולני בכל המלחמות והמבצעים של צה"ל, ולקחה על עצמה את המשימות הקשות ביותר. השארנו חותם בכל מקום אליו נשלחנו; במלחמת לבנון הראשונה נלחמנו בבופור, במבצע "חומת מגן" החטיבה פעלה בג'נין, בלבנון השנייה נכנסה החטיבה לבינת ג'בל ובשנה שעברה לחמנו במעוז החמאס בסג'עייה. צלחנו כל פעילות שהוטלה עלינו, לא בגלל כלי הנשק החדישים, אלא בזכות עוז הרוח של לוחמינו, הגאווה שהם נושאים והאימונים הקשים שעברו". לסיום הוא מבקש לאחל למתגייסים הצלחה, ובכך צוות פז"ם מצטרף אליו ומזכיר - הפז"ם דופק. נתראה בפרק הבא!