חסן אצליח הוא עיתונאי-צלם מעזה, שהתפרסם כשהצטרף למחבלים שביצעו את טבח 7 באוקטובר בעוטף עזה. לאחר מכן פורסמו גם תמונותיו בין היתר עם מנהיג ארגון הטרור חמאס בעזה, יחיא סינוואר, לפני הטבח, והקשר שלו לארגון הטרור.

ביממה האחרונה הוא עצמו, כך על פי הדיווחים מהרצועה, העלה תיעוד של הפצצת ביתו ובית משפחתו בח'אן יונס, כחלק מתקיפות צה"ל שעדיין מתקיימות כנגד מטרות טרור ברצועה. מהדיווחים עולה שהוא לא היה בבית באותו זמן ולא נפגע. הבוקר (ראשון) אף העלו הפלסטינים לרשתות תיעוד שנטען כי צולם באותם מבנים, שנראה שנהרסו לחלוטין.

צה"ל עצמו הודיע ביום שבת כי מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו מטרות סמוך לאתר שיגור במרחב ח'אן יונס שבדרום רצועת עזה (ו'). "התקיפה בוצעה זמן קצר לאחר שזוהה שיגור מהמרחב לעבר קיבוץ עין השלושה, שנפל בסמוך למרחב הגדר בדרום הרצועה", הוסיפו בצה"ל. כמו כן, מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו משגרי רקטות במרחב דרום הרצועה שהיו מכוונים לשיגור לעבר הארץ, זאת לאחר פינוי של חוסים ששהו בקרבת מקום.

אצליח עמד בזמנו במוקד תחקיר שחשף כי רשתות וסוכנויות ידיעות הגדולות בעולם העסיקו כתבים וצלמים שהצטרפו למחבלים בטבח 7 באוקטובר והשתתפו בה באופן פעיל. ברשת CNN שבה הועסק אצליח כפרילנס טענו בתגובה כי ביום הטבח הוא לא היה מועסק שם אלא רק אחריו.

השב"כ וצה"ל ממשיכים לפעול כנגד מי שהשתתפו בטבח ואמש הודיעו כי בתקיפה משותפת, חוסל אחד ממפקדי חטיבת רפיח בארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני (גא"פ) ממובילי מתקפת הטרור של הארגון לשטח מדינת ישראל ב-7 באוקטובר.

"מטוסי קרב של חיל האוויר חיסלו בדרום רצועת עזה את המחבל, אימן זערב, אשר פיקד על מתקפת הטרור ביישוב ובמוצב סופה ב-7 באוקטובר, והוביל בימים האחרונים ממקום מסתורו את היערכות הגא"פ לקראת לחימה בדרום הרצועה. יחד עם זערב חוסלו שני מחבלים נוספים מארגון הטרור גא"פ ששהו עמו בדירת המסתור", נמסר מדובר צה"ל בנושא.

חסן ב-7 באוקטובר (צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
העיתונאי-צלם מעזה שהצטרף למחבלים בטבח 7 באוקטובר חסן אצליח | צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים