במקביל לדיווחים על אפשרות של הפסקת אש בתמורה לשחרור חטופים, הודיע הבוקר (שלישי) צה"ל כי כוחות  אוגדה 162 כיתרו את מרחב ג'באליה ברצועת עזה, וערוכים להמשך המתקפה. "מחבלים חוסלו ותשתיות הושמדו", ציינו בצה"ל.

בצה"ל תיארו הבוקר איך בוצע כיתור המרחב. כוחות תותחנים מחטיבת האש 215 וכלי טיס של חיל האוויר פעלו להכנת השטח ללחימה, תקפו מטרות טרור באמצעות מטוסי קרב וכטב"מים, בין השאר הותקפו שלושה פירי מנהרות בהם נמצאו מחבלים.

בנוסף, כוחות צוות הקרב החטיבתי 551 בשילוב כוחות מיוחדים, פעלו מצפון לג׳באליה על מנת לפתוח את הציר לכוחות האוגדה. "הלוחמים חיסלו במהלך הפעילות מחבלים בסיוע אווירי, תפסו אמצעי לחימה של האויב במספר מוקדים, כולל בבתי מגורים ובחדרי ילדים, והשמידו פירי מנהרות", ציינו בצה"ל.

עוד אומרים בצה"ל כי כוחות צוותי הקרב החטיבתיים של 401 ושל הנח"ל ניהלו קרבות מול מחבלים בפאתי ג'באליה, באמצעות טנקים, ובסיוע אש של כטב"מים. בנוסף, הלוחמים איתרו והשמידו משגרי רקטות במרחב.

פעילות כוחות ברצועה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות הכוחות במרחב ג'באליה | צילום: דובר צה"ל

הבוקר התיר דובר צה"ל לפרסום את שמם של שני חללים נוספים: סרן (במיל') ארנון משה אברהם בנבנסטי וספי, בן 26, מיסוד המעלה, קצין לוחם בסיירת גבעתי וסמ"ר איליה סנקין, בן 20, מנוף הגליל, לוחם בגדוד רותם של חטיבת גבעתי, נפלו אתמול (שני) בקרב בצפון רצועת עזה. יהי זכרם ברוך. הודעה נמסרה למשפחותיהם.

עוד הודיע דובר צה"ל כי חמישה לוחמים בסדיר ובמילואים, בהם קצין צה"ל, מפצעו באורל קשה בקרבות בצפון הרצועה, פונו לקבלת טיפול רפואי ומשפחותיהם עודכנו.

בצה"ל הוסיפו כי במהלך היממה האחרונה הותקפו 250 מטרות וחוסלו מחבלים, כולל תקיפה מדויקת של עמדת מרחב שיגור הרקטות לעבר מרכז הארץ אמש. צה"ל פרסם תיעוד של תקיפת אזור השיגור שבוצע סמוך למבנה בו שהו נשים וילדים, שתועדו על ידי צה"ל עוזבים את המקום לאחר התקיפה ללא פגע.

במסגרת הפעילות הקרקעית, הודיע דובר צה"ל כי לוחמי צוות קרב של חטיבת הראל במילואים, איתרו בבית מחבל המשתייך לכוח נוח'בה של חמאס ברצועה, אותם מחבלים שהובילו את טבח 7 באוקטובר, מצבור אמצעי לחימה. לוחמי צוות קרב של חטיבה 14 אף איתרו טיל נ"ט שהוסתר מתחת למיטת תינוק.

פעילות כוחות ברצועה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות הכוחות במרחב ג'באליה | צילום: דובר צה"ל