גם שמונה חודשים אחרי תחילת המלחמה צה"ל ממשיך לדווח שהוא עדיין מחסל מחבלי נוח'בה שהשתתפו בטבח 7 באוקטובר, ותקף גם מתחם אימונים של ארגון הטרור חמאס. 

כוחות אוגדה 98 נמצאים בהתקפה אוגדתית משולבת במזרח דיר אל-בלח ובמזרח אל-בוריג׳, על ומתחת לקרקע במקביל, ותוקפים תשתיות טרור ומרחבי שיגור הסמוכים לישובי העוטף. כך עדכן היום (שני) דובר צה"ל. הכוחות בשיתוף לוחמי יחידת ההנדסה הקרבית המובחרת יהל"ם, מתקדמים בלחימה תחת הקרקע והשמידו עד כה מספר תוואיי מנהרות.

במהלך הלחימה, לוחמי גדוד 101 זיהו באמצעות רחפן מחבל יוצא מפיר עם RPG. הלוחמים תקפו את הפיר וחיסלו את המחבל, בירי שכלל גם פגזי טנקים. צה"ל פרסם תיעוד מהתקרית, בה נראה המחבל בבירור לאור יום כשהוא יוצא מהמנהרה חמוש במטול ה-RPG.

עוד נמסר מצה"ל כי צוות הקרב של חטיבת כפיר, איתר אמצעי לחימה ועצר מספר מחבלים שהועברו להמשך חקירת כוחות הביטחון. כזכור, כבר הוכח שחשודים שנעצרו סיפקו לא מעט מידע חיוני שהוביל להישגים טקטיים בלחימה ברצועה.

"אנחנו פועלים במרחב אל-בוריג', חיסלנו מחבלים, השמדנו משגר רקטות חמוש שכוון לעבר שטח הארץ, אנחנו ממשיכים לפגוע באויב ולעמוד במטרותינו", סיפר מפקד גדוד 75 של צה"ל, סגן-אלוף ירון, בסרטון מתוך הרצועה שהפיץ היום דובר צה"ל.

מוקדם יותר עדכן צה"ל כי ברפיח, אוגדה 162 ממשיכה בפעילות ממוקדת ועל בסיס מידע מודיעיני במרחב, תוך חיסול מחבלים אשר מהווים איום על הלוחמים. בתוך כך, לוחמות מיחידת האיסוף הקרבי 414 שתחת צוות הקרב של חטיבה 401, זיהו שני חמושים נעים לעבר פיר תת-קרקעי הסמוך אליהן במרחב. זמן קצר לאחר הזיהוי, כלי טיס של חיל האוויר תקף וחיסל את המחבלים.

מוקדם יותר דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס כי תושבים ברפיח דיווחו על טנקים של צה"ל שהתקדמו צפונה במרחב שבורה, שהוגדרה כ"אחת השכונות הצפופות שבה מתנהלים קרבות עזים".

רפיח אחרי תקיפה (צילום: EYAD AL-BABA/AFP via Getty Images)
אחרי תקיפה ברפיח | צילום: EYAD AL-BABA/AFP via Getty Images