כטב"ם יורט הבוקר (שלישי) בשמי חיפה במה שנראה כהסלמה מבחינת מרחק השיגורים של חיזבאללה. במקביל, בגזרה מזרחית יותר, דיווחים על עשרות שיגורים לכיוון קצרין ומספר נפילות באזור היישוב כפר הנשיא שבגליל העליון. ההתרעות במטח הזה נשמעו בשורת יישובים בגליל העליון ובגולן שלא פונו. אין דיווחים על נזק או נפגעים.

הישובים שאליהם שוגרו רקטות וכטב"ם
הישובים שאליהם שוגרו רקטות וכטב"ם
יירוט בשמי חיפה (צילום: שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
היירוט בשמי חיפה | צילום: שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

הכטב"ם בחיפה יורט באזור השעה 6:30 בבוקר ללא התרעה. לא דווח על נפגעים או על נזק. לקראת השעה 10:00 נשמעה התרעה בעיר, לראשונה מאז חודש ינואר. בתחילה דווח שמדובר ביירוט כטב"ם, אבל אחרי דקות בצה"ל הבהירו: "כנראה מדובר בזיהוי שווא. שוגר מיירט והופעלה התרעה מחשש לנפילת שברי יירוט". 

כאמור, ההתרעות במטח לגליל ולגולן נשמעו ביישובים בעומק הארץ, שלא פונו ב-8 באוקטובר. בגליל העליון: גדות, משמר הירדן וכפר הנשיא. במרכז הגולן: קצרין וקדמת צבי. צה"ל: 50 שיגורים חצו משטח לבנון למרחב מרכז רמת הגולן. "לוחמי ההגנה האווירית יירטו מספר שיגורים, היתר נפלו בשטח פתוח, אין נפגעים", נמסר.

לפי שעה, למרות הדיווחים על עשרות שיגורים לא דווח על נפגעים. שרפת קוצים פרצה ליד היישוב חד נס שבמרכז הגולן. בשל האש, כביש מספר 888, מצומת בית המכס לחד נס, נחסם לתנועה בשני הכיוונים ונפתח לתנועה לאחר שעתיים עם כיבוי השרפה. בגליל העליון שרפה פרצה באזור תל חצור ובגשר כפר הנשיא. צוותי כיבוי פועלים בכל המוקדים.

שרפת קוצים ליד היישוב חד נס שבמרכז הגולן (צילום: דוברות המועצה האזורית הגליל העליון)
שרפת קוצים ליד היישוב חד נס שבמרכז הגולן | צילום: דוברות המועצה האזורית הגליל העליון
 שרפה בכביש 888 ליד חד נס (צילום: מדברים תקשורת)
שרפה בכביש 888 ליד חד נס | צילום: מדברים תקשורת

ההתפתחות הזו באה לאחר שבלבנון דווח כי צה"ל תקף בנקודה הצפונית ביותר שהותקפה עד כה בלבנון, באזור בעלבכ, כ-130 ק"מ מהגבול. בדיווחים לא הוסיפו פרטים נוספים, אך פרסמו תיעוד של אש אדירה מתפשטת באזור לאחר התקיפה.

תקיפה בלבנון
התקיפה בלבנון