מטה משפחות החטופים מפרסם הבוקר (רביעי) מספר תמונות מסרטון של שלוש דקות, שמתעד את חטיפת התצפיתניות מבסיס נחל עוז ושיפורסם בהמשך היום. "כל עדות נוספת המגיעה מהחטופים זועקת את אותה אמת עצובה - חייבים להחזיר את כולם הביתה", נמסר ממטה המשפחות.

במטה אמרו שהסרטון יופץ במלואו בשעה 18:00. בבסיס נחל עוז נרצחו בשבת השחורה של 7 באוקטובר 15 תצפיתניות, אחרי שתפקדו בגבורה עד לרגע בו האמצעים שלהם הושבתו על ידי חמאס והמחבלים נכנסו לבסיס. 7 נחטפו לעזה בעודן בחיים, ואחת מהן, אורי מגידיש חולצה על ידי כוחות צה"ל לאחר 23 ימים בשבי. נועה מרציאנו נרצחה על ידי מחבלי חמאס בעודה בשבי וגופתה הוחזרה על ידי צה"ל לקבורה בישראל. בשבי החמאס נמצאות מאז 5 תצפיתניות: לירי אלבג, קרינה ארייב, אגם ברגר, דניאלה גלבוע ונעמה לוי.

תיעוד חטיפת התצפיתניות
תיעוד חטיפת התצפיתניות
תיעוד חטיפת התצפיתניות
תיעוד חטיפת התצפיתניות

ההחלטה לפרסם את הסרטון והתמונות התקבלה אחרי אישור של המשפחות והצנזורה. הוריהן של חמש התצפיתניות שנחטפו מבסיס נחל עוז ועדיין נמצאות בשבי חמאס, החליטו לשחרר לציבור ולתקשורת את סרטון החטיפה של הבנות, כפי שתועד ממצלמות הגוף של מחבלי חמאס ב-7/10.

הסרטון, שאורכו 03:10 דקות, נערך וצונזר, והוא אינו כולל חלקים קשים לצפיה, הכוללים את הנרצחים הרבים בבסיס נחל עוז, את הנרצחים בתוך המיגונית ממנה נחטפו התצפיתניות, וקטעי אלימות רבים. הסרטון "מראה את היחס האלים, המשפיל והמבזה שעברו הבנות ביום חטיפתן, ומעיד על הפחד העצום שנשקף דרך עיניהן", נמסר מהמטה.

שירה אלבג, אמה של התצפיתנית החטופה לירי אמרה בראיון קודם ל"חדשות הבוקר" על התיעוד: "צפיתי בסרטון, הציגו לנו אותו לפני שלושה שבועות. דובר צה"ל קרא לנו והראה סרטון מיום החטיפה, משהו שלא ראינו ולא ידענו עליו. כולנו רק מדמיינים מה עבר על הבנות ב-7 באוקטובר, ולצערי הסרטון הזה הוכיח לנו שזה אפילו יותר גרוע ממה שדמיינו".

תיעוד חטיפת התצפיתניות
תיעוד חטיפת התצפיתניות