לוחם צה"ל (20) בדרגת סמל נהג מידי פעם לקבל מחברו ליחידה את כרטיס האשראי שלו, כדי להזמין לו אוכל או להוציא עבורו כסף. על כן האחרון ידע את הקוד של מספר כרטיס האשראי של חברו אבל לפני כמה חודשים הוא ניצל זאת לרעה.

הלוחם היה חייב אלפי שקלים לגורמים עבריינים במקום מגוריו שדרשו ממנו את הכסף באופן מידי. בתגובה לאותה דרישה הוא לקח את כרטיס האשראי של חברו הטוב והוציא כמה פעמים ביום סכום של 4,873 שקל, אותו העביר לעבריינים לכסות את חובו.

החבר שנדהם לגלות שמישהו הוציא מחשבונו אלפי שקלים, בירר את העניין מול הבנק והתברר שמדובר בחברו. הוא החליט להגיש תלונה במצ"ח, שם פתחו בחקירה ועיכבו את החבר-הגנב. "הם ביקשו את הכסף מיד. לא היה לי איך להחזיר להם", סיפר בחקירתו במצ"ח.

בתום חקירתו הפרקליטות הצבאית הגישה נגדו כתב אישום לבית הדין הצבאי בגין עבירות של גניבה והונאה בכרטיס אשראי. במהלך המשפט הודה הנאשם במעשה. "אני מצטער על כך", אמר לשופטים. "עשיתי את זה כי הייתי צריך להחזיר כסף לגורמים עבריינים. ביקשתי סליחה מהחבר שלי והחזרתי לו את הכסף, היום אנחנו חברים טובים".

חברו ביקש שלא יינקטו נגד החבר שגנב הליכים משפטיים ולהתחשב בנסיבות המקרה. השופטים התחשבו בעובדה שהלוחם ללא עבר פלילי וכי מפקדיו ציינו שמדובר בחייל ממושמע, אחראי ובעל מוטיבציה גבוהה. הם ציינו כי הסדר הטיעון שאליו הגיעה התביעה די מקל אבל החליטו לאמץ אותו לאור נסיבות חייו.

הם גזרו על הלוחם 21 ימי מאסר בפועל, שלושה חודשי מאסר על תנאי והורדה לדרגת טוראי. בעקבות הפרשה הודח מתפקידו כלוחם.