בצבא הבריטי לא נרגעים מסרטוני הסקס הקבוצתי שדלפו לרשת. הגנרל אנדרו הריסון, התייחס לשערורייה, שבעקבותיה התבטלה ההשתתפות של מפקדי וחיילי גדוד 3 של החטיבה ה-16 של הצנחנים בתרגיל בקוסובו ובוסניה.

בסביבות 300 חיילים היו אמורים להישלח לאזור הבלקן בספטמבר, אך בעקבות אותו סקנדל, במסגרתו נחשפו סרטוני סקס קבוצתי בהם נראים לפחות שמונה צנחנים מקיימים יחסי מין עם אישה ועוד עשרות צופים, בוטלה כאמור ההשתתפות. המשטרה הצבאית הבריטית ציינה כי לא מדובר במעשה פלילי, אך קבעה כי "ההתנהגות פוגעת באישה ונוגדת את עקרונות הצבא". על פי הדיווחים, אותה אישה "התגנבה" לבסיס יותר מ-30 פעמים בחודשים האחרונים.

הריסון סיפר כי הראש המטה הכללי הבריטי, גנרל פטריק סנדרס, "איבד אמון בגדוד 3 של החטיבה וכי הוא החליט להוציא אותם מהתרגיל בבלקן בקיץ. לגדוד 3 יש רזומה יוצא מן הכלל בשירות המדינה שלנו, וכל אחד מהם יהיה הרוס מאיבוד ההזדמנות לשרת את המדינה בבלקן".

"החטיבה קיבלה את האובדן הזמני והם סומכים על ראש המטה הכללי. הם נדרשו להתאים את ההתנהגות והתרבות שלהם, שפגעה במוניטין וביעילות המבצעית של גדוד יוצא מן הכלל. גדוד 3 כמובן נשאר דרוך להגן על האינטרסים של המולדת, גם בבית וגם בחוץ, בכל רגע שבו ידרשו", סיכם הריסון.

חיילים בצבא בריטניה (צילום: Leon Neal, Getty Images)
חיילים בצבא בריטניה | צילום: Leon Neal, Getty Images

בתוך כך, גנרל סנדרס שנכנס לתפקיד לפני שבוע בדיוק אמר כי לחיילים בצבא הבריטי כי "אנחנו הדור שצריך להכין את הצבא ללחימה באירופה שוב", שכן נראה שהלחימה שהחלה בעקבות פלישה הרוסית לאוקראינה, לא תסתיים בקרוב. עוד אמר סנדרס כי החיילים חייבים "להיות מוכנים להילחם ולנצח מלחמות ביבשה וכי "ההכרח הבוער הוא לגבש צבא שמסוגל להילחם לצד בעלות הברית שלנו ולהביס את רוסיה בקרב".

סנדרס תיאר את עצמו כ"ראש המטה הכללי הראשון מאז 1941 שקיבל את הפיקוד על הצבא בצל מלחמה באירופה הכוללת כוחות יבשתיים". הדברים האלה מגיעים על רקע הפגישה של נשיא אוקראינה זלנסקי עם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, בסיומה אמר ראש הממשלה הבריטי: "אני חושש שאנחנו צריך להתכונן למלחמה ארוכה, שכן נשיא רוסיה פוטין החל במסע התשה שמטרות לכתוש את אוקראינה באכזריות מוחלטת".