קצינת משטרה שהתחפשה לחיילת, סייעה ללכוד כנופיה של גנבי כלי נשק שנהגה לעקוב אחר חיילים ביחידות לוחמות, לפרוץ לבתיהם ולגנוב את רוביהם.

על פי החשד שלושת חברי הכנופיה שפעלה בחודשים האחרונים, נהגו לעקוב אחר חיילים שנסעו ברכבות או באוטובוסים, לאתר היכן הם גרים ולפרוץ לבתיהם כדי לגנוב את כלי הנשק ולמכור אותם.

באחד המקרים נגנב רובה 'תבור' מביתו של חייל אליו פרצו חברי הכנופיה והרובה טרם אותר.

"הבנו שפועלת כנופיה ממוקדת מטרה שהחליטה לפרוץ לבתי חיילים ולגנוב מהם את כלי נשקם תוך כדי שהם אוספים עליהם מודיעין". הסביר רפ"ק זיו מלמוד, סגן ראש מחלק התשאול ביחידה המרכזית במחוז חוף של המשטרה.

בימ"ר חוף הבינו שמדובר בכנופיה מתוחכמת שפועלת בעיקר בסופי השבוע, כאשר החיילים עושים את דרכם הביתה. כדי להביא למעצר חבריה הם החליטו לשתול קצינה ביחידה המרכזית כסוכנת סמויה בתוך רכבת.

הקצינה לבשה מדי חיילת כשהיא נושאת על גופה רובה M-16 ויורדת מתחנת הרכבת. חברי הכנופיה התפתו והחלו לעקוב אחר 'החיילת'.

בלשי ימ"ר חוף עקבו אחר חברי הכנופיה כאשר אלה נוסעים אחר מכוניתה של הקצינה הסמויה מתוך מחשבה שמדובר בחיילת, כשבכוונתם לפרוץ לביתה ולגנוב את הנשק.

בשלב מסוים, הבלשים יצאו ממקום המסתור ותפסו את חברי הכנופיה על חם. השלושה נעצרו, מעצרם הוארך כמה פעמים בבית המשפט ובשבוע הבא צפוי להיות מוגש נגדם כתב אישום.

החלטנו לעשות להם תרגיל כדי להפיל אותם בפח", ציין רפ"ק מלמוד. "ייאמר לזכותה של הקצינה שהיא נכנסה בטבעיות לתפקיד החיילת, התנהגה בקור רוח וסייעה למעצר החשודים".