אילוסטרציה–חיילת מחזיקה את הראש
אילוסטרציה, למצולמת אין קשר לנאמר | צילום: רועי ברקוביץ'

חייל וחיילת באחד מבסיס צה"ל ניהלו קשר זוגי אבל בשלב מסוים החליטה חייל להפריד כוחות ולהיפרד מהחיילת. החיילת קיבלה בצורה קשה את ההחלטה של החבר החייל להפסיק את הקשר והחליטה לנקום בו.

באחד הימים החיילת התקשרה לאקס ושאלה אותו היכן הוא נמצא. הוא בתגובה ביקש ממנה: "אל תתקשרי אליי", וכיבה את הטלפון שלו. האקסית לא ויתרה והתקשרה לחברים של האקס בניסיון ליצור עמו קשר אבל ללא הצלחה. לאחר שזה לא ענה לה היא שלחה הודעה מלאה בגידופים.

"חסמתי אותה ואז היא התקשרה אליי ממספר חסוי", שחזר האקס בעדותו שמסר לחוקרי מצ"ח, "לא ידעתי שמדובר בה, אז לחלק מהשיחות עניתי והיא ביקשה שנחזור אבל ניתקתי לה. היא התקשרה אליי פעמים רבות בלילה, הטרידה אותי. באחת השיחות אמרה שהיא מגיעה אליי הביתה לשוחח איתי. אמרתי לה שלא תגיע, ראיתי מהחלון של הבית שלי שהיא מגיעה וממתינה שאצא".

כשהוא לא הסכים לפגוש אותה החיילת דרשה מהאקס להחזיר לה את שווי המתנות שרכשה עבורו, בסכום של 800 שקל. "אם לא תחזיר לי את הכסף אני אתלונן עליך ביחידה", איימה החיילת, "אני אעשה לך את החיים שחורים".

האקס המבוהל מסר לחיילת 800 שקלים מחשש שזו תתלונן נגדו אך כעבור כמה ימים הוא זה שהגיש תלונה נגדה במצ"ח בגין הטרדה ואיומים. היא נחקרה במצ"ח ובתום סיום החקירה הפרקליטות הצבאית הגישה נגדה כתב אישום לבית הדין הצבאי מטכ"ל.

הסיפור הגיע לסיומו כששופטי בית הדין הצבאי התחשבו בנסיבות חייה של החיילת והקלו בעונשה. הם גזרו עליה חודשיים מאסר על תנאי, קנס של 3,000 שקל, הורדה מדרגת סמל לטוראי ותשלום פיצוי של 500 שקל לאקס.