כתב איראן אינטרנשיונל, פוריה זראאתי, דיווח אתמול (שני) כי ישראל חיסלה בתוך איראן קצין במשמרות המהפכה שהיה מעורב בניסיון פיגוע נגד יהודים בגרמניה. לפי הדיווח, החיסול בוצע בירי של "מספר כדורים". באיראן אינטרנשיונל לא הוסיפו פרטים נוספים על החיסול ולא על המיקום בו האירוע התרחש.

דיווחו של זראאתי, מגיע על הרקע החשש כי ישראל לא תמשיך במדיניות החיסולים במזרח תיכון, לאחר התגובה האיראנית לחיסול איש משמרות המהפכה בדמשק, שכללה מאות טילים וכטבמ"ים ששוגרו לעבר ישראל

מוחמד-רזא זאהדי, מפקד בכוח קודס בסוריה ולבנון
מוחמד-רזא זאהדי, מפקד בכוח קודס בסוריה ולבנון, אשר חוסל

ניסיון הפיגוע עליו כתב זראאתי, התרחש בדצמבר האחרון וסוכל בפעילות משותפת של המוסד והשב"כ יחד עם גופי האכיפה בדנמרק ובו נעצרו שבעה פעילי טרור המזוהים עם חמאס. על פי הדיווחים באירופה, 3 מהחשודים נעצרו בברלין, שלושה בדנמרק ואחד בהולנד.

על פי דיווחים בגרמניה, החשודים שנעצרו בברלין הם שני לבנונים ומצרי אחד. המשטרה המקומית פשטה על מחסן נשק שבו תכננו החשודים להשתמש כדי לבצע פיגועים במוסדות יהודים בעיר. הנשק נאסף במהלך חודש אוקטובר אחרי הטבח של השבת השחורה.

"חמאס חותר להרחבת יכולותיו המבצעיות ברחבי העולם ובאירופה בפרט. אנו מחזקים את שותפינו בגופי המודיעין והביטחון בדנמרק על הסיכול המוצלח שהגיע לשיאו היום עם מימוש המעצרים והחשיפה הרחבה של תשתיות חמאס על אדמת אירופה, ורואים חשיבות רבה בקידום הליך משפטי למול המעורבים", נכתב בהודעה שהפיץ משרד ראש הממשלה בשם הארגונים הישראליים לאחר הסיכול המוצלח.