בין מסיימי מחזור 57 של קורס קצינים בבה"ד 1 אתמול (רביעי) היה גם סג"מ לוי לייבר מחטיבת גבעתי. הלוחם שעלה מברזיל והתגייס לצה"ל תועד מוקדם יותר בשירות הצבאי שלו כשהיה חניך בקורס מ"כים, במסגרת סדרת הרשת "מסע פיקוד" שצולמה בלעדית עבור mako.

מאז שסיים את קורס המ"כים הוא פיקד במשך 4 חודשים על לוחמים באימון מתקדם ומשם יצא לקורס הקצינים וההשלמה החילית. כשנשאל אם היה ה"סלב" של קורס הקצינים לאחר התקופה מול המצלמות הוא הצטנע: "יש חלק מהחבר'ה שראו את הסדרה ויודעים ומכירים".

איך עבר עליך קורס הקצינים בתקופת קורונה?
"האמת שלא נתנו לזה להשפיע על האווירה של הקורס או מצב הרוח של החבר'ה, ידענו איך ליהנות מזה. בסופו של דבר באנו ללמוד ועשינו את זה למרות המגבלות".

מה היה הדבר הכי קשה או מאתגר עבורך בקורס?
"באופן אישי הכי קשים היו לי הניווטים, אבל משבוע לשבוע למדתי ונעזרתי בחברים שלי".

הסדרה שעקבה אחריו בזמנו ננעלה בפרק סיום שבו הגיעה אמו של לוי במיוחד מברזיל כדי לצפות בו בטקס סוף קורס מ"כים. לצערם בשל משבר הקורונה היא לא יכלה להגיע שוב לישראל ולרחבת המסדרים של בה"ד 1 עליה צעד בנה.

"אמא התבאסה שלא הייתה יכולה לבוא לראות אותי אבל שלחתי להם את הקישור לשידור בפייסבוק ולפחות היה להם את זה", הוא מתייחס לכך ומוסיף: "הלוואי שאצלם בברזיל המצב היה כמו בישראל. המשפחה שלי יחסית מסתדרת, הם בעיקר סגורים בבית".

סג
ממשיך במסלול הפיקודי. סג"מ לייבר בבה"ד 1 | צילום: דובר צה"ל
מה עומד להיות התפקיד הראשון שלך כקצין?
"אני הולך להיות מ"מ במחלקת הלוחמה זעירה (לו"ז) בגדוד שלי בחטיבת גבעתי. אנחנו לקראת תעסוקה מבצעית בדרום, יצא לי כבר להיות בעזה בעבר אחרי שהקפיצו אותנו לשם ואני מאמין שיהיה מאתגר שם".

לסיום, אתה מתכנן להמשיך בצבא עוד הרבה שנים?
"עוד מוקדם לי לדעת, בכל שלב שאליו מגיע אני מקבל החלטה אבל עכשיו בהחלט טוב לי ואני מרוצה אז יכול להיות שכן".