מיתוס מוכר לאורך שנות צה"ל הוא שבאוכל הצבאי משתמשים בסודה לשתייה, כדי לנטרל את היצרים המיניים של החיילים, כביכול. כבר שנים שאין למיתוס הזה שום עדות בשטח אבל מסיבה לא ברורה הוא ממשיך להסתובב. מי שהחליט לנפץ אותו הוא שמעון וקנין, חצי מצמד הטבחים הצבאיים מהתוכנית "MKR המטבח המנצח" בקשת 12.

בשיחת בוקר עם גורי אלפי וגלית חוגי ברדיו תל אביב, נשאל על כך וקנין והשיב: "זאת אגדה אורבנית לגמרי, אני לא יודע מאיפה המציאו את זה. אני בצבא מעל ל-13 שנים ואף פעם לא השתמשתי בסודה לשתייה. אין לנו בכלל סודה לשתייה במטבח", חשף וקנין.

הוא שימש כסגן מנהל המטבח בבסיס ג'וליס תחת חברו לצוות דורון רווה ואחרי שדורון יצא לפנסיה, הוא תפס את מקומו בניהול המטבח. הזוגיות הטלוויזיונית שלהם כבשה את הצופים ואת יתר המתמודדים, הרבה בגלל ההבדלים בין השניים.

"אנחנו שחור ולבן", הסביר שמעון, "דורון קשוח ועצבני, הוא לא באמת כזה אבל זה הפרצוף שלו. הוא מאוד מאיים בחזות שלו, אפילו אני מפחד ממנו, כשאני יורד עליו אני בדרך כלל בורח. אני יותר מביע רגשות ולו קצת יותר קשה".

בין הצופים הנלהבים של התוכנית, נכלל גם איש הטלוויזיה גורי אלפי שהעיד ששמעון ודורון הם הזוג האהוב עליו ואפילו הודה שיש דמיון גדול בינו לבין שמעון. "אני משתדל לעשות אוכל מטורף, אני נהנה להאכיל את החיילים האלה", סיפר הטבח הצבאי.

"לכולם יש זיכרונות מהצבא ואוכל הוא דבר מאוד משמעותי. יש חיילים שמשרתים כאן כבסיס פתוח ובאים לארוחת הצהריים, אז אתה רוצה שהם יאכלו ארוחה אחת נורמלית כמו שצריך לפחות פעם אחת ביום", סיכם הטבח הצבאי וכוכב התוכנית. לנו נותר לאחל לצמד בהצלחה בהמשך התחרות ושייצגו את צה"ל בכבוד.

המתמודדים מנקדים את המסעדה של שמעון ודורון
"אנחנו שחור ולבן". שמעון ודורון | צילום: MKR המטבח המנצח, קשת 12