כחלק מהתפיסה החדשנית של צה"ל ברשתות החברתיות, החל מהפייסבוק, דרך הטוויטר ועד לאינסטגרם, היום עלה לאוויר גם ערוץ היוטיוב המחודש שהולך להביא את הסיפורים המעניינים, החשובים והמצחיקים ביותר - לכל מסך ובית בישראל, ולהנגיש את הצבא גם למלש"בים.

נכון להיום, יוטיוב היא הרשת החברתית הנפוצה ביותר בעולם המערבי, ולכן כדי לשמור על הרלוונטיות ואמון הציבור בזמן שגרה או הסלמה, הוחלט להקנות משאבים ולהקדיש זמן לפיתוח ולחידוש ערוץ היוטיוב של הצבא.

"הבנו שעולם התקשורת עבר מהפכה והציבור צורך יותר ויותר דרך הרשתות החברתיות. לכן החלטנו להתאים את עצמנו לשינויים ולא להישאר מאחור", מספר סגן דור מנה, מפקד תא הרשתות החברתיות בדובר צה"ל. "הרשתות הללו מאפשרות לנו לדבר עם הציבור הישראלי וקהל החיילים באופן ישיר וללא מתווכים חיצוניים, ולהציג את העשייה של הצבא בתחום הפעילות מבצעית, אימונים ובעשייה למען רווחת החיילים".

ואיך זה נראה בפועל?

כחלק מההחלטה להשיק מחדש את היוטיוב הצה"לי כערוץ עדכני ורלוונטי לכלל הקהלים בחברה הישראלית, הוחלט לצד מיתוג מחדש, להפיק גם שלוש סדרות שיתעדכנו מדי שבוע בעמוד. הסדרה הראשונה נקראת "שאלת קיטבג", ובמסגרתה יועלו סרטונים שיענו על שאלות מהותיות שעולות במהלך השירות הסדיר, כמו לדוגמה: "מה עושים בעת פגישה עם שוטר צבאי?".

 

סדרה נוספת שתעלה בערוץ היוטיוב החדש, היא סדרת סרטונים הומוריסטים בהשראת טרנדים בינלאומיים כמו DIY ׁ("עשה זאת בעצמך"), במסגרתן יועלו תכנים כמו איך לייצר "גז פלפל", או חולצה לבנה למדי א'. התוצאה מעניינת.

 הסדרה השלישית שתוכלו למצוא בערוץ היוטיוב החדש היא סדרה בה ייחשפו חומרי ארכיון וידאו מכל שנות קיומו של צה"ל. מדובר בחומרים אשר עברו תהליך דיגיטציה מיוחד וכעת זמינים לראשונה לקהל הציבור. בין הסרטונים השונים תוכלו למצוא סרטון המראה כיצד נראתה פעם שרשרת החיול, הצצה מיוחדת לחיל הנשים שאינו קיים עוד ואף מצעדים צבאיים מימיו הראשונים של הצבא.

 

בנוסף' יועלו באופן שוטף גם תכנים אקטואליים וכתבות וידאו, ראיונות עם אנשי צבא, ועוד שלל פרויקטים מיוחדים. "השקענו חודשים רבים של עבודה ומחשבה סביב הערוץ החדש, ואנחנו נרגשים כעת להשיק אותו לכלל הקהל הישראלי", מדגיש סגן מנה.

"נעשה הכול כדי לייצר עבורכם תוכן איכותי, רלוונטי, מעניין ואפילו משעשע", הוא מסכם. "כעת כל מה שנותר זה שתיכנסו, תתרשמו, תירשמו לעדכונים ותהפכו רשמית לחלק ממשפחת צה"ל - גם ביוטיוב".

הכתבה פורסמה במקור באתר צה"ל