במסגרת ההכשרה שעוברים לוחמי היחידה המיוחדת "רימון",  המשתייכת לחטיבת גבעתי, מתקיימת סדרת אימוני הכשרה ייחודיים בשיתוף עם לוחמי היחידה המיוחדת ללוחמה בטרור.

במסגרת האימונים, יחידת לוט"ר (לוחמה בטרור) מתרגלת את לוחמי רימון בהסתערות, השתלטות וחילוץ לכודים ממבנים סגורים. סגן ע', מפקד צוות ביחידת רימון, מספר על ההכשרה המיוחדת: "אנחנו עוברים קורס בבית הספר ללוחמה בטרור, בו מלמדים אותנו מגוון רחב מאוד של תכנים שעוזרים לנו להתמודד טוב יותר עם מצבי חירום והתפעול שלהם. אנחנו מתאמנים איתם בקביעות, במטרה לשמור על הכשירות המקצועית שלנו".

במהלך הכשרת הלוחמים של יחידת רימון, כל צוות עובר ארבעה מבחנים מסכמים של השתלטות וחילוץ חטופים ממבנים ציבוריים שונים. "בדרך כלל אנחנו מחפשים מבנים מורכבים ככל שניתן, כדי שידמו מצבי קיצון. המטרה היא לתפוס שליטה על המבנה בזמן מינימלי", מספר סגן ע', "אנחנו פורצים למבנה, מאגפים אותו ומנטרלים את האיום. באופן מידי לאחר מכן, מתחיל פינוי מזורז של הלכודים מהמבנה".

יחידת רימון הוקמה לפני 5 שנים וזכתה לשבחים רבים על פעילויותיה המבצעיות הרבות, בראשן פעילותה ותרומתה במהלך מבצע צוק איתן. כמו כן, לאחרונה קיבלה היחידה את צל"ש אלוף פיקוד הדרום, כאות הוכרה על הצטיינותה במבצע.

יחידת רימון - סגן ע' (צילום: מתוך הסרטון של דובר צה"ל)
"פורצים למבנה, מאגפים אותו ומנטרלים את האיום", סגן ע' | צילום: מתוך הסרטון של דובר צה"ל

היחידה הצעירה משתייכת לפיקוד הדרום ומתמקצעת בעיקר בלוחמת מדבר. יש לה צוות כוננות מיוחד אשר נמצא כדרך קבע בעיר אילת, על מנת להוות גורם מיוחד השומר ומגן על העיר בעת הצורך.

שיתוף הפעולה ההדוק של היחידה עם לוט"ר, נועד להגביר את ההתמקצעות בפעילויות מיוחדות, באזורים מרובי אוכלוסייה ברחבי הארץ ובעיקר בעיר אילת, עליה אמונה לשמור היחידה ללוחמה בטרור. "האימונים המיוחדים שלנו מתמקדים באירוע שקורה בהפתעה והלוחמים מוקפצים אליו ללא הכנה מראש", מספר סגן ע', "בחלק מהאימונים, הלוחמים צריכים להגיע לנקודת האירוע בתחבורה ציבורית ומנקודת החבירה, לתפעל את האירוע בכוחות עצמם, תחת מפקד הצוות כמובן".

>> עצומה: "מחזירים את גרוסמן לתפקידו כמפקד בגולני"