נמשכת חקירת אירוע הירי הדו צדדי ממנו נהרגו שני קצינים שצה"ל התיר לפרסם את שמותיהם, רב-סרן אופק אהרון ז"ל, בן 28, ורב-סרן איתמר אלחרר ז"ל, בן 26. שניהם מפקדי פלגה ביחידת אגוז.

כבר הבוקר מתקבלת תמונה ראשונית של פרטי האירוע. גורם בחטיבת הקומנדו אמר ל-mako כי: "אנחנו בודקים האם שינוי שנעשה לאחרונה בהוראות הפתיחה באש, נגד גנבים, הביא לתוצאות הקשות". עוד מציין הקצין כי במסגרת החקירה נבדק התיאום בין הכוחות שיצאו מחוץ לבסיס.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי בלילה שלפני התקרית הקשה, נגנב מאותה הפלגה ביחידת אגוז אמצעי ראיית לילה. אתמול (ג') סמוך לשעה 23:00 הקצינים החליטו לצאת לסיור מרחק כמה מאות מטרים מחוץ לבסיס. שני כוחות יצאו לסיור בתנועה מבצעית ובמהלכו מפקדי הפלגות זיהו מה שמוגדר בתחקיר כתנועה חשודה ופתחו לעברה באש. קצין אחר ביחידה שהוביל את הכוח השני חשב שמדובר בירי של מחבלים או גנבים, השיב באש והרג את שני הקצינים.

"לאחרונה היה ריענון נהלים ושינוי של הוראות הפתיחה באש נגד גנבי אמל"ח מבסיסים", ציין גורם בחטיבה, "כעת במסגרת חקירת האירוע נבדק האם לשינוי שהקל על ביצוע ירי יש משמעות מבחינת התקרית הקשה שספגנו הלילה. חשוב להדגיש שהחקירה עדיין נמשכת, אבל מדובר בנקודה שעלתה כבר מהשלבים הראשונים של החקירה".

בצה"ל גם בוחנים את אופן התנועה של הכוחות ועד כמה הם היו מתואמים בניהם במסגרת התנועה מחוץ לבסיס. חקירת האירוע נשענת בעיקר על עדותו של הקצין היורה, שמטבע הדברים נמצא בסערת רגשות לא פשוטה.

במקביל לתחקיר האירוע של הצבא צה"ל יודיע בקרוב על פתיחת חקירה של מצ"ח, זאת על פי הנהלים של אירועים מהסוג הזה. אולם לדברי גורמים בצבא יש קולות בצה"ל הקוראים שלא לפתוח בחקירה פלילית, לפחות בשלב הראשוני של התחקיר, כי אם לנהל את האירוע כתחקיר בכדי שהמעורבים ירגישו שהם יכולים לדבר באופן חופשי ופתוח.