צה"ל חושף הערב (שני) תיעוד מרגעי המבצע לחילוץ החטופים פרננדו סימון מרמן (60) ולואיס הר (70), כולל תיעוד ממצלמותיהם לוחמי שייטת 13 ממפגשם הראשון עם החטופים. "החטופים בידינו, תקינים ובריאים, אנחנו עולים על מסוק וטסים לבית החולים", נשמעים הכוחות בתיעוד שמפרסם צה"ל, שצולם בכלי רק"ם שמסיע את הלוחמים לנקודת המנחת, ממנה המריא המסוק לבית החולים תל השומר.

לוחמי שייטת 13 היוו חלק מכוחות המעטפת שחיפו על הימ"מ, ובתיעוד הם נשמעים מברכים את מרמן והר, כשהראשון נשמע אומר: "הלם, הלם". "אנחנו עולים על מסוק, תלבשו את המעילים", נשמע אחד הלוחמים אומר לשניים.

אחד מלוחמי השייטת נשמע בתיעוד שמפרסם צה"ל, שואל את השניים אם קר להם, בזמן שהם מקבלים סיוע עם חגורות הבטיחות במסוק, ועונים כי "חם בלב". הלוחם, משיב אז בהתרגשות "איזה כיף". כמו כן בסרטון נוסף שהותר הערב לפרסום בידי צה"ל, ניתן לראות את הגעת מסוק החילוץ בחיפוי של מסוקי קרב, בשעה שדרך כוונת המסוק ניתן לראות מחבלים יורים מבניינים סמוכים על כוחות החילוץ ומחוסלים.

מדובר במבצע מורכב מאוד שביצע שירות הביטחון הכללי והימ"מ של משטרת ישראל, יחד עם צה"ל, חיל האוויר ומעטפות יבשתיות של פיקוד הדרום. עבדו עליו תקופת זמן ממושכת, כולל אימונים ומודלים ובנוסף היו מספר היערכויות, אלא שלא היו תנאים לבצע אותו - עד שהגיע הרגע המתאים.

חלק מהמורכבות הגדולה הייתה בהגעה אל היעד ברפיח, שנעשתה בצורה חשאית, והכוחות ביצעו פעולה מאתגרת מאוד במתחם של בניין בקומה השנייה, שבו הוחזקו מרמן והר. העבודה החשאית כללה חיפויים, מעטפת אווירית גבוהה ומודיעין אינטימי ביותר, לאורך כל הביצוע.