חיילים המשרתים בבסיס נבטים של חיל האוויר, מעלים טענות קשות לגביי ההתנהלות סביב טקס חילופי מפקדי הבסיס במעמד מפקד חיל האוויר, שהתקיים ב-4 באוגוסט. לטענת החיילים, לפני תחילת הטקס שנערך בעומס חום ותחת שמש קופחת, נלקחו מהם בקבוקי המים, נאסרו גם כובעים ומשקפי שמש להגנה מפני החום. לטענתם הם ביקשו לשתות מים ונענו כי יאפשרו להם רק לאחר הטקס.

"היה חום מטורף והם עשו את הטקס בשיא החום", סיפר חייל שמשרת בבסיס ונכח בטקס בשיחה עם mako. "לקחו לכולם את בקבוקי המים עוד לפני שהטקס התחיל כי רצו שהמסדר ייראה טוב. אמרנו שחם וצריך הרבה מים אבל אמרו לנו שרק אחרי. לא עניין אותם שסבלנו מהחום".

החייל וחבריו מוסיפים וטוענים כי כבר בתחילת הטקס התעלפה אחת החיילות שעמדה במרכז רחבת המסדרים ונלקחה משם. "לקחו אותה לאחור והטקס נמשך. כמו בכל הטקסים האלה היו המון אנשים אז היה קל 'להעלים' חיילת שהתעלפה. אבל עוד אחד נפל ועוד חיילת, ככה שגם מי שהיה על הבמה בטח ראה".

לטענת החיילים אין זו הפעם הראשונה שקורה מקרה כזה. לחיילי הבסיס צורמת במיוחד העובדה שבזמן שהמפקדים נושאים נאומים על ההון האנושי, אותו הון אנושי שעומד ומקשיב להם סובל מחום וחלקם אף קורסים ומתעלפים, אך הטקסים ממשיכים להתנהל באותה הדרך.

"התעלפו כמה וכמה חיילים, המפקדים נואמים ומרוצים מעצמם והטקס ממשיך כאילו שהכל בסדר. גם בטקס הקודם היו הרבה חיילים שהתעלפו בגלל החום אבל נראה שזה לא מזיז להם, בכל טקס מדברים על ההון האנושי אבל התחושה שלנו היא שאנחנו לא באמת מעניינים אותם, סתם ניצבים בהצגה שלהם ולא יותר מזה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה:
"האירוע נבדק והלקחים הנדרשים יילמדו. לאור תנאי מזג אוויר באזור בסיס נבטים הוחלט כי טקס החלפת הפיקוד יתחיל בשש בערב וימשך כחצי שעה בלבד. לפני הטקס ובמהלכו חולקו לעומדים במסדר בקבוקי מים קרים והוקמה עמדת התרעננות מקורה ובה שתייה שחולקה באופן חופשי. החיילים תודרכו לפני הטקס שאם יחושו ברע, הם מתבקשים לצאת מהטקס ולגשת לעמדת המנוחה. אף חייל לא התעלף במהלך הטקס ומי מהחיילים שחש ברע ניגש הצידה למנוחה וקיבל מענה רפואי מהחובשים במקום. בחודשי הקיץ צפויים טקסי החלפות פיקוד רבים בבסיסי חיל האוויר. מתכונתם תיבחן פרטנית בהתאם לתנאי מזג האוויר לשמירה על בריאותם של החיילים והמפקדים".