כוחות צה"ל ממשיכים לפעול במרחב רפיח, לחסל מחבלים חמושים ולהשמיד תשתיות טרור. היום (ראשון) עדכן דובר צה"ל כי כוחות צוות הקרב של חטיבה 401 השמידו את מוצב האימונים 'אבו סעיד' של חמאס בשכונת תל סולטאן.

במהלך הפשיטה על המוצב, הלוחמים איתרו את משרדו של מפקד הגדוד המקומי של חמאס, מחבל בשם מחמוד חמדאן, מחסני אמצעי לחימה ומספר פירים, שנמצאים כעת בתהליך חקר והשמדה על ידי כוחות צה"ל.

עוד פשטו הכוחות על משרדו של מחבל בשן יאסר נטט שהיה אחראי השיגורים החטיבתי של רפיח ואחראי על מספר שיגורים שבוצעו לעבר שטח ישראל וכנגד כוחות צה"ל הפועלים ברצועת עזה. במקביל, פשטו הכוחות על מתחם צבאי להכשרת מחבלי ארגון הטרור חמאס. הלוחמים איתרו אמצעי לחימה רבים, מספר פירים המשמשים לביצוע התקפות כנגד כוחות צה"ל ומסמכים מודיעיניים.

מוקדם יותר עדכן דובר צה"ל כי גם צוות הקרב של חטיבת גבעתי ממשיך לפעול במרחב רפיח תחת אוגדה 162. הלוחמים מחסלים מחבלים חמושים ופושטים על יעדי טרור במרחב. במהלך סריקה של גדוד צבר מהחטיבה, הם איתרו מחבל חמוש שהיווה איום על הכוחות. בעזרת רחפן, הכווינו הלוחמים כוחות נוספים שחיסלו את המחבל. באחת מהפעילויות של לוחמי גבעתי, הם חיסלו חוליית מחבלים שזוהתה פועלת בקרבתם והיוותה איום עליהם.

גם במרכז הרצועה ממשיכים לפעול כוחות צה"ל מאוגדה 99 כשבמסגרת הפעילות הזו לוחמי היחידה הרב-ממדית חיסלו מחבלים בקרבות מטווח קרוב, באמצעות ירי צלפים ותוך שימוש ברחפנים.

כזכור אתמול הודיע צה"ל על תקיפת תשתיות חמאס בצפון רצועת עזה, כשעל פי דיווחים ערביים אחד מיעדי התקיפה היה בכיר חמאס ראאד סעד, ראש אגף המבצעים בארגון הטרור, שנכון למועד פרסום הכתבה עוד ממתינים לאישור כי חוסל בתקיפת מטוסי הקרב של חיל האוויר.