228 ימים של לחימה נמשכים גם הבוקר (שלישי), כשכוחות צה"ל פועלים ברצועת עזה, במקביל החל מבצע לסיכול טרור בעיר ג'נין שבצפון השומרון, ובגבול לבנון חילופי אש שבהם חוסל מפקד בחיזבאללה.

צה"ל הודיע כי תקף וחיסל הלילה (בין שני לשלישי) באמצעות כלי טיס של חיל האוויר בצור שבלבנון את מי שמוגדר על ידי הצבא בתור מפקד מערך הרקטות והטילים של חיזבאללה בגזרת החוף, קאסם סקלאווי.

"המחבל סקלאווי היה אחראי בתפקידו על תכנון והוצאה לפועל של מתווי ירי רקטות רבים לעבר העורף הישראלי", נמסר מצה"ל, שם הוסיפו עוד כי במסגרת תפקידו: "עסק בקידום ותכנון שיגורי רקטות וטילי נ"ט לעבר מדינת ישראל ממרחב החוף בלבנון".

גם הבוקר נמשכו התרעות על חדירת כלי טיס עוין מלבנון לשטח מדינת ישראל, כשבנוסף אישרו בצה"ל כי זוהו במהלך הלילה מספר שיגורים לעבר הגליל המערבי. על פי הודעת הצבא, שיגורים אלו נפלו בשטחים פתוחים.

החל מבצע בג'נין, מחבלים חוסלו

כוחות הביטחון – צה"ל, שב"כ ומג"ב – החלו הבוקר במבצע לסיכול טרור בעיר ג'נין שבצפון השומרון, בגזרת החטיבה המרחבית מנשה. כך נמסר הבוקר מדובר צה"ל. מדיווחים ראשונים של הפלסטינים עולה כי מספר מחבלים חוסלו כבר בתחילת הפעולה, שעדיין נמשכת. חילופי אש התפתחו בין מסתערבים למחבלים, שכמה מהם נפגעו.

מחבלים חמושים (צילום: ZAIN JAAFAR/AFP via Getty Images)
מחבלים חמושים בג'נין, צפון השומרון | צילום: ZAIN JAAFAR/AFP via Getty Images

כזכור, במהלך השנתיים האחרונות בוצעו בג'נין שורה של מבצעים ופעילויות של כוחות הביטחון לחיסול מבוקשים, החרמת כלי נשק ואמצעי לחימה והרס תשתיות טרור במחנה הפליטים המקומי.

לאחר תקופת לחימה ארוכה שם נראה היה שהעיר ירדה יחסית מהכותרות ובמקומה הפכה טולכרם למוקד של טרור, אך לאחרונה היו מספר ניסיונות של המחבלים בג'נין להרים ראש, חלקם אף חוסלו בכמה תקיפות אוויריות, באחרונה שבהם הושמד חמ"ל שהפעילו המחבלים, ונראה שזה מה שהוביל גם לפעילות הנוכחית.

רקטות במסגד בעזה, 70 תקיפות

גם הלחימה ברצועת עזה נמשכת. צה"ל מדווח הבוקר כי במהלך היממה האחרונה הותקפו כ-70 מטרות טרור ברחבי הרצועה, בהן חוליות מחבלים, אתרי ומחסני אמל"ח, משגרי טילים ותשתיות נוספות.

בפעילות ברפיח זיהו הכוחות מחבל שירה לעברם פצצות מרגמה. לא היו נפגעים לצה"ל שדיווח כי תקף בתגובה את המחבל וחיסל אותו. צה"ל גם מדווח הבוקר על חיסול מחבלים ותפיסה של רקטות במסגרת הפעולה ברפיח.

כוחות ממשיכים לפעול במקביל גם בג'באליה שבצפון הרצועה, משם חולצו בסוף השבוע גופותיהם של ארבעת החטופים. לוחמי צוות הקרב של חטיבת השריון 460 איתרו במרחב אמצעי לחימה רבים, רובה מסוג 'מא"ג', ואף הגיעו למסגד ובו איתרו טילים ומשגרי רקטות, אשר הושמדו.

כוחות צה"ל ממשיכים לפעול גם במרכז הרצועה ובמסדרון שחוצה בין חלקי הרצועה. בפעילויות אלו מדווח צה"ל כי חיסל כמה חוליות מחבלים חמושות שניסו להתקרב לכוחות.