חיל האוויר מתחקר את האירוע שבו פצצה במשקל 500 קילו נפלה ממטוס F-15 ונחתה בחצר בית במושב יתד שבעוטף עזה. במזל, לא היו נפגעים. בעקבות התקרית החריגה, מפקד חיל האוויר תומר בר שוחח עם בני המשפחה והתנצל.

גל גמרי, שבחצר ביתה נפלה הפצצה, תיארה: "התעוררנו בבוקר יום שישי בשעה 06:20 מקול כמו של טיסן. יש לנו המון רעשי רקע, אנחנו באזור קרב, אבל את הרעש הזה לא הכרנו. שמענו אותו הולך ומתקרב ומתקרב ומתקרב, עד ששמענו את הנפילה ואת הבום החזק. הבנו שנפל משהו כבד מאוד".

"הכנסנו את הבנות לממ"ד ואחרי כמה דקות יצאנו החוצה. ראינו באדמה גוש ברזל שלא נראה כמו קסאם אלא הרבה יותר גדול, עם ריח נפץ מוזר. לא הבנו מה נפל. תוך כמה רגעים הרמנו טלפון לכיתת הכוננות של מושב יתד. הם הגיעו ממש במהירות והבינו שמדובר במשהו שגם הם לא מצליחים לזהות. תוך שניות פינו את האזור וסגרו את הרחוב. כולנו פה נורא דרוכים ועירניים, יודעים איך לתפקד באירועים קיצוניים כאלה. פינו את כל הרחוב, עד שהגיעו כוחות חיל האוויר והתבררה לנו התמונה וגודל הנס. זה נס גדול מאוד".

ואז מגיעה שיחת טלפון מפתיעה.
"מפקד חיל האוויר התנצל והסביר את העניין הטכני, עד כמה שאנחנו יכולים להבין. הייתה שיחה ממש טובה. אמרתי לו תודה רבה. נהייתה לנו גומה מהממת בחצר לשתול בה עץ זית. אנחנו נמצאים באזור לחימה, הבן שלי נלחם לי מול העיניים בתוך עזה. חוץ מלהצדיע לצבא שלנו ולחיל האוויר ולהודות על הנס הגדול, אין לנו הרבה מה להגיד. הייתה שיחה טובה וחשובה ואנחנו מחבקים אותם ומצדיעים להם. גאווה גדולה".