לוחמי צוות הקרב של חטיבה 401 נלחמים בימים האחרונים אל מול גדוד מחבלי תל סולטאן במרחב רפיח, תחת אוגדה 162. מדובר צה"ל נמסר היום (שלישי) כי לוחמי החטיבה ומחסלים עשרות מחבלים חמושים בהיתקלויות מעל ומתחת לקרקע, תוך לחימה מדויקת מבוססת על מידע מודיעיני, ומשמידים תשתיות טרור.

בתיעוד שהפיץ היום דובר צה"ל נראה אירוע שהתרחש במהלך פעילות הכוחות במרחב, לוחמי גדוד 932 מהנח"ל הפועלים תחת צוות הקרב נתקלו בשלושה מחבלים חמושים. בהכוונת הלוחמים בשטח ומכלול האש החטיבתי, כלי טיס של חיל האוויר תקף את המחבלים וחיסל אותם.

בצה"ל מוסיפים כי מיד לאחר החיסול שתועד, פשטו הכוחות על המבנים שמהם יצאו המחבלים ו"טיהרו" אותם. עוד נמסר כי הלוחמים חיסלו מחבלים אשר ביצעו ירי רקטות ופצצות מרגמה לעבר הכוחות. כמו כן איתרו רימונים, נשקים וטילי נ"ט לטווח קצר.

במהלך לחימת הכוחות במרחב, נפלו שמונה לוחמים מגדוד 601, שהשתתפו בהתקפות עם כוחות מחטיבות הנח"ל וגבעתי: סרן ווסים מחמוד ז"ל, סמל יקיר יעקב לוי ז"ל, סמל איתי עמר ז"ל, סמל אליהו משה צימבליסט ז"ל, סמ"ר עז ישעיה גרובר ז"ל, סמ"ר אור בלומוביץ ז"ל, סמ"ר סטניסלב קוסטרב ז"ל וסמל שלום מנחם ז"ל. "אותם לוחמים הובילו את הכוח ונלחמו בגבורה, אנו משתתפים בצער המשפחות השכולות ונמשיך ללוותן", נמסר מצה"ל.

פעילות הכוחות במרחב (צילום: דובר צה"ל)
פעילות כוחות צה"ל במרחב רפיח | צילום: דובר צה"ל

מוקדם יותר נמסר מצה"ל כי כוחות אוגדה 162 ממשיכים בלחימה במרחב רפיח. צוות הקרב של חטיבת גבעתי חיסלו ביממה האחרונה מספר מחבלים בהיתקלויות פנים מול פנים. באחת ההיתקלויות, הכוח זיהה שני מחבלים חמושים במטען, כלי טיס תקף וחיסל את המחבלים. גם לוחמי צוות הקרב של חטיבה 401 חיסלו מספר מחבלים בהיתקלויות ואיתרו במהלך סריקות במרחב אמצעי לחימה.

גם פעילות הכוחות במרכז רצועת עזה נמשכת: מצה"ל נמסר הבוקר כי כוחות אוגדה 99 ממשיכים לפעול שם כנגד תשתיות טרור ומחסלים מחבלים. באחת מהתקריות צלף של ארגון הג'יהאד האיסלאמי (גא"פ) חוסל בתקיפת מטוס קרב שהכווינו כוחות האוגדה.

במהלך היממה האחרונה חיל האוויר המשיך לתקוף מטרות טרור ברחבי הרצועה. באחת התקיפות מטוסי קרב חיסלו שני מחבלים שהיו מעורבים בירי נ"ט על הכוחות. בנוסף, כוחות חיל הים תקפו מספר מטרות בסיוע לכוחות.

פעילות הכוחות במרחב (צילום: דובר צה"ל)
פעילות כוחות צה"ל במרחב רפיח | צילום: דובר צה"ל
אמצעי לחימה שנתפסו על ידי הכוחות ברפיח (צילום: דובר צה"ל)
אמצעי לחימה שנתפסו על ידי הכוחות ברפיח | צילום: דובר צה"ל
_OBJ