עכבר בעובדה
לדברי החיילים, כל מי שעושה תורנות מטבח נתקל באורחים הלא צפויים

בסיסי חיל האוויר ידועים ברמתם הגבוהה ובחדרי האוכל המפנקים, אלא שבסיס עובדה, הדרומי שביניהם – מספק תמונות שפוגעות בתדמית שנוצרה לחיל. תמונות שצולמו על ידי חיילים בבסיס הגיעו למערכת פז"ם ובהם נראים עכברים במטבח של הבסיס. התמונה המוצגת לעיל, טוענים החיילים, צולמה אחרי שהמכרסם טעם ממה מהארוחה שהוגשה לחיילים. "אם חשבתם שג׳וקים במטבח הצה״לי זה חריג, אז אני מזמין אתכם לבסיס חיל האוויר עובדה שממוקם אי שם בדרום הארץ", כותב לנו אחד החיילים. "להלן תמונה של הטבח החדש רטטוי, משום מה הוא החליט לקפוץ אל תוך המנה שהוא הכין, כנראה בדק מקרוב את התוצר המוגמר", הוא מספר.

>> נושמים צבא? לסיפורים הכי מעניינים, הצטרפו לפייסבוק של פז"ם

אותו החייל, המשרת בבסיס כבר שנתיים, מספר שמאז שהגיע לשם הבסיס, המטבח, העגלות והחדרים בהם מאחסנים את כלי האוכל שורצים בעכברים. אותו החייל מספר כי בבסיס נעשות פעולות רבות על מנת לדאוג לרמת התברואה כמו פעולות להרחקת יונים, טיפול בנזילות ותקלות בברזים, שיפוץ השירותים והמקלחות, אבל בעיית העכברים לדבריו, טרם נפתרה.

התמונה המובאת בכתבה, אותה שלח החייל למערכת, הוצגה לדבריו לקצינת המטבח שראתה אותה - ודרשה למחוק אותה. החייל החליט לקחת את העניינים לידיים ולעשות מעשה. יצוין כי לא ידוע כי הבעיה קיימת בכל הבסיס, אלא רק במטבח – בעיה אותה מגלים החיילים מיד לאחר תורנות המטבח הראשונה שלהם. בעיות תברואה של עכברים וחרקים בבסיסי הצבא הדרומיים פורסמו כבר בעבר, אולם נדמה שממדי התופעה עדיין לא צומצמו דיים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "התמונה המדוברת הובאה בפני המפקדים והחלו בדיקות בנושא. יודגש כי ישנו תברואן אשר מבצע פעולות מנע וביקורות על בסיס יומיומי".

>> מלא בתקווה: איבד אב, נפצע פעמיים, ובגיל 30 יהיה קצין