בעיצומה של המלחמה, שיתוף הפעולה הביטחוני בין ישראל וארה"ב נמשך. רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ וחברת ריית'יאון האמריקאית (RTX), באמצעות חברת הבת R2S חנכו אתמול (רביעי) מפעל ייצור חדש בקמדן שבארקנסו, ארה"ב, בו ייוצרו מיירטי טמיר עבור מערכת ההגנה האווירית כיפת ברזל ו-SkyHunter הגרסה האמריקאית של הטיל המיירט, שישמש את חיל הנחתים (המארינס) האמריקאי. כך נמסר היום בהודעה רשמית.

ברפאל מציינים כי המפעל הוקם בהשקעה של עשרות מיליוני דולרים ויעסיק כ-60 עובדים מקומיים. הייצור במפעל צפוי להתחיל באמצע 2025.

"ארה"ב היא שותפה אמיתית והייצור המקומי, אותו שאפנו לממש שנים רבות, יאפשר את חיזוק השותפות תוך שמירה על האינטרסים של הצדדים", אמר סמנכ"ל בכיר ברפאל וראש חטיבת ההגנה האווירית, תא"ל (במיל') פיני יונגמן. "אני סמוך ובטוח שנכונים לנו שיתופי פעולה נוספים בעתיד שמטרתם שמירה על ביטחון אזרחי מדינת ישראל ואמריקה".

רפאל וריית'און חנכו בארקנסו ארה"ב מפעל חדש לייצור מיירטי טמיר (צילום: ריית'און)
מימין לשמאל- Brigadier general stephen lightfoot נציגת ריית'און, הגב' אנאבל פלורס ותאל במיל' פיני יונגמן סמנכל בכיר וראש חטיבת הגנה אוירית ברפאל. | צילום: ריית'און

המפעל החדש, אומרים בחברה הביטחונית הישראלית, הוא תוצאה של עבודה משותפת בין רפאל לריית'און שחברו לפני כ-18 שנה ו"מקיימים שיתוף פעולה מקצועי על בסיס החזון המשותף לשתי החברות, להיות מחויבים לחדשנות טכנולוגית ברמה הגבוהה ביותר", הוסיף תא"ל במיל' יונגמן.

הפרויקט המשותף הוכרז באוקטובר 2023 וכעת נערך טקס חנוכת המפעל במעמד מושלת מדינת ארקנסו, שרה האקבי סנדרס, הסנטור ג'ון בוזמן, ונציגת ריית'און, הגב' אנאבל פלורס. המפעל החדש יצטרף למתחם התעשייה הנרחב של ריית'און בפארק התעשייה היילנד.