הלילה במבצע משותף של צה"ל, שב"כ ומשטרת ישראל (ימ"מ) בלב רפיח, חולצו פרננדו סימון מרמן (60) ולואיס הר (70) שנחטפו על ידי חמאס לרצועת עזה מניר יצחק בשבעה באוקטובר. מבצע החילוץ היה מורכב, תחת אש בלב שטח אויב, אליו נערכו שב"כ, אמ"ן ומפקד אלוף (במיל') ניצן אלון, האחראי בצה"ל על נושא החטופים, כאשר בדרגים המבצעיים התקבלו החלטות אמיצות מאוד.

המבצע, שהתנהל בסטנדרטיים בינלאומיים תחת מעטפת אש של חיל האוויר, התבסס על מודיעין מדויק ורגיש, והוא חודד לאור השינויים בשטח, אליו עשה הכוח התאמות בעודו המתין לתנאים הנכונים לפעולה, ששיאה הגיע עם הדיווח של לוחמי השב"כ והימ"מ שהתקבל, "היהלומים בידינו", על מרמן והר, שהגיע למפקדות ולכל ראשי הביטחון.

על פי צה"ל, הפעולה הפכה גלויה ומפה פעלו מעטפות של כוחות אש כדי לאפשר את שובם לקו, כלומר הכוחות חזרו לשטח עם אלמנט תחבולה ואש. הם הועלו על מסוק מעומק שטח הרצועה במנחת שהוכן מראש לפעולה.המבצע נשלט על ידי ראש השב"כ רונן בר והרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי באופן אישי, לצד מערכות קשר פתוחות שאפשרו קבלת החלטות בדקות. התמרון המבצעי, אומרים בצה"ל, סייע למבצע, וצה"ל ממשיך לעשות כל מה שביכולתו, גם בשעות הללו, תחת האמצעים הגלויים והסמויים, להגיע ליתר החטופים.

הלחימה בח'אן יונס בימים האחרונים מתרחשת באזורים משמעותיים וצפויה להימשך בעוצמה. לפי צה"ל, הכוחות פועלים במגוון שיטות מבצעיות בהן הצליחו להפתיע את האויב, במקום, בזמן ובשיטה, ולפגוע במחבלים. עוד מוסרים בצה"ל כי הכוחות ממשיכים לפעול סביב בית חולים נאסר וככל שיידרשו אף יעמיקו את הפעולה. באשר לתיאום עם המצרים, כך לפי צה"ל, הוא לפי צרכים ועל בסיס קבועשעיקרו הוא לא להגיע לחיכוך.

לפי צה"ל, המחבלים הופתעו. היו חילופי אש והם נהרגו בתוך היעד וגם מסביב לו, בפעולה מדויקת, חדה, מקצועית ואגרסיבית של השב"כ והימ"מ, הנוגעת ביכולת לפגוע במי שצריך, וכן ביכולת לחלץ. לפי צה"ל היה נכון לבצע את המבצע, וכי הובלת המפקדים ראויה לציון לשבח. 

"הלוחמים שלנו פעלו מתוך תחושת שליחות עמוקה למען השבת החטופים"

מפקד בכיר באגף המבצעים בשב"כ, שלקח חלק במבצע לחילוץ שני החטופים מרצועת עזה, מסר כי "פעלנו הלילה כתף אל כתף יחד עם לוחמי הימ"מ וצה"ל בלב רפיח, והשבנו לביתם את פרננדו מרמן ולואיס הר שנחטפו על ידי חמאס בשבעה באוקטובר.

"מאחורי הפעולה עומדים עשרות עובדי ועובדות שב"כ. אנשי מודיעין מהמרחב הדרומי של השב"כ, אנשי טכנולוגיה, רכזים ואנשי מבצעים שפעלו יחד כדי לממש את המבצע הזה. כך עשינו במבצע לחילוצה של החיילת אורי מגידיש מרצועת עזה וכך פעלנו גם הלילה. הלוחמים שלנו פעלו בגבורה, באומץ לב, ומתוך תחושת שליחות עמוקה למען השבתם של החטופים. זוהי משימתנו ואנו נחושים להשלימה".