עדכונים בולטים

20:20 - מטוסי קרב תקפו תשתית טרור בשימוש המערך האווירי של חיזבאללה

מטוסי קרב תקפו תשתית טרור בשימוש המערך האווירי של ארגון הטרור חיזבאללה בעומק לבנון; יורטה מטרה אווירית חשודה שחצתה לשטח הארץ מלבנון. במהלך השעות האחרונות מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו מספר תשתיות טרור של ארגון הטרור חיזבאללה במרחבים עיתרון, בליידא ומרון א-ראס.
כמו כן, מוקדם יותר היום מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו במרחב בעלבכ תשתית טרור בשימוש מערך ההגנה האווירי של חיזבאללה.

בהמשך להתרעה על חדירת כלי טיס עוין בצפון הארץ מוקדם יותר היום, לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה מטרה אווירית חשודה שחצתה לשטח הארץ מלבנון, אין נפגעים. בנוסף, בהמשך להתרעות על ירי רקטות וטילים בצפון הארץ לפני זמן קצר, מדובר בזיהוי שווא.

18:35 - גלנט בוושינגטון: "לא מחלק ציונים לנתניהו"

שר הביטחון יואב גלנט אמר לפני פגישתו עם ראש ה-CIA ביל ברנס כי "לישראל יש מחויבות עליונה לשחרור כל החטופים, ללא יוצא מן הכלל". גלנט הוסיף כי "הברית בין ישראל לארה"ב היא רבת חשיבות. על רוב הדברים אנחנו מסכימים. על מה שאנו לא מסכימים - אנחנו דנים בפרטים, מגיעים להבנות ופותרים את המחלוקות. אני בטוח שכך יהיה גם במקרה הזה".

גלנט נשאל על הסרטון שפרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו בטענה לעיכוב באספקת חימושים מארה"ב והבהיר: "אני לא חושב שאני צריך לתת ציונים. אני פועל רק למטרה אחת: להבטיח את חוסנה הביטחוני של מדינת ישראל ואת היכולת שלה להשיג את מטרות המלחמה ולהיערך לאיומים בעתיד".

על דברי הרמטכ"ל האמריקני שלפיה ארה"ב תתקשה לסייע לישראל להגן על עצמה במקרה של מלחמה רחבה מול חיזבאללה כפי שהיה במתקפה האיראנית באפריל, אמר שר הביטחון: "האמירות הברורות שאני שומע מהממשל האמריקני כאן הן שארה"ב וישראל נמצאות יחד במערכה נגד איראן, נגד חיזבללה ונגד חמאס, ומחויבות להשיג את ההישגים. אין שום הפרש בין ישראל וארה"ב בגישה הזאת ואני עמל על זה כאן. אני מאמין שהדברים יסתדרו ויפעלו בדיוק לפי הלוגיקה הזאת".

18:22 - האזעקות באשקלון: 2 רקטות יורטו, 2 פצועים קל בדרך למרחב מוגן

דובר צה"ל עדכן כי שתי רקטות יורטו במטח מצפון הרצועה שהביא להפעלת אזעקות בעוטף ובאזור אשקלון. במד"א עדכנו כי שני בני אדם נפצעו באורח קל בעת שרצו למרחב מוגן באשקלון. עוד נמסר כי במקום כמה נפגעי חרדה.

18:00 - הרמטכ"ל ברפיח: אנחנו מתקרבים לנקודה שבה נכריע את חטיבת רפיח
 
הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי קיים אמש הערכת מצב ברפיח, ואמר כי "אנחנו עם הישגים מאוד גבוהים בלחימה ברפיח. זה בא לידי ביטוי בכמות מחבלים הרוגים, בתשתיות המושמדות, בלחימה המורכבת בתת-הקרקע, עצם זה שאנו שולטים על ציר פילדלפי מהים עד משולש הגבולות זה מאוד משמעותי". לדבריו, "אנחנו מתקרבים לפירוק חטיבת רפיח של חמאס, היא מוכרעת לא במובן הזה שאין בה יותר מחבלים, אלא במובן הזה שהיא לא יודעת לתפקד כמסגרת לוחמת".
 
18:00 - אזעקות באשקלון ובעוטף עזה
 
16:10 - האזעקה בכרם שלום - שווא
 
15:40 - שר הביטחון יואב גלנט נפגש עם עמוס הוכשטיין, יועצו הבכיר של נשיא ארה״ב ג׳ו ביידן

בפגישתם, השניים המשיכו בשיח על הפעולות שנדרש לבצע על מנת להגיע למצב שיאפשר את החזרת תושבי הצפון לביתם, שר הביטחון הדגיש את מחויבותו לשינוי המצב הביטחוני במרחב הגבול. השר גלנט אמר ליועץ הוכשטיין כי למעבר לשלב ג׳ במלחמה בעזה תהיה השפעה על כלל הגזרות, וישראל נערכת לכל אפשרות - צבאית ומדינית.

15:30 - אזעקות צבע אדום הופעלו בכרם שלום שבעוטף עזה

14:30 - הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס מחר
 
הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס מחר ב-18:30 בקריה בתל אביב.
 
14:20 - אזעקות הופעלו בעוטף עזה
 
התרעות על ירי רקטות וטילים הופעלו ביישובים יתד, חולית, שדה אברהם, אבשלום, יבול ודקל שבעוטף.

12:48 - נחתם צו הריסה לבית המחבל שרצח את הנער בנימין אחימאיר ז"ל

אתמול נמסר צו החרמה והריסה לבית המחבל אחמד דוואבשה, שבכפר דומא. הצו נמסר לאחר שנדחתה ההשגה שהגישה משפחתו בנושא. המחבל רצח את הנער בנימין אחימאיר ז"ל ב-12 באפריל האחרון.

11:56 - טיל נ"ט נורה למושב מרגליות שבאצבע הגליל והתפוצץ בשטח פתוח - אין נפגעים, שרפה פרצה במקום
נ"ט שפגע במרגליות
טיל הנ"ט שפגע במרגליות

11:37 - צה"ל עצר הלילה מבוקשים בכפר נעמה ובכפר סילוואד בשני מבצעים חטיבתיים

דבור צה"ל עדכן כי במבצע חטיבתי בכפר סילוואד בבנימין הלוחמים עצרו שלושה מבוקשים, תחקרו חשודים רבים והחרימו חומרים לייצור מטענים. במבצע חטיבתי נוסף בכפר נעמה באפרים עצרו הלוחמים חמישה מבוקשים ותחקרו חשודים רבים. 

כמו כן, לאחר בדיקה שביצע צה"ל, עולה כי הפיצוץ שאירע אמש בטולכרם נגרם כתוצאה ממטען מצידו הפלסטיני של מרחב התפר. המטען הונח והופעל מרחוק בידי מחבלים מאות מטרים מהחומה, במטרה למשוך כוחות למרחב הפיצוץ, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. 

בנוסף, במהלך פעילות הכוחות בשכם שבשומרון, הלוחמים עצרו כמה מבוקשים בחברון, בחוסאן, בבית פאג'ר ובבעלא. עד כה נעצרו מתחילת המלחמה כ-4,150 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון ובחטיבת הבקעה והעמקים, כ-1,750 מהם משויכים לארגון הטרור חמאס.

10:00 - פעילים אזקו את עצמם עם צינורות בכניסה לבית ההסתדרות בתל אביב: "להכריז על השבתת המשק עד להקדמת הבחירות"

עשרות פעילי "משנים כיוון" נכנסו למתחם בית ההסתדרות בתל אביב בקריאה להכריז על השבתת המשק, עד שיוכרז על הקדמת הבחירות. חלק מהפעילים אזקו את עצמם עם צינורות לשערי הכניסה לבניין, המשטרה מנסה לפנות אותם. 

"ישראל במשבר הגדול ביותר שידענו אי פעם ואי אפשר להמשיך לשבת על הגדר. אנחנו מנסים להמשיך את החיים במציאות בלתי אפשרית בזמן שהחטופים מופקרים בשבי, המפונים לא יודעים אם אי פעם יחזרו לבתיהם, בזמן שאהובינו במילואים, יוקר המחיה ממריא ואין שום ביטחון ל"יום שאחרי", מסרו המוחים. 

"ממשלת הדמים ממשיכה להתעסק בפוליטיקה קטנה ולשמור על הכיסא שלה על חשבון האזרחים. אם לא נפעל היום להחלפת ההנהגה, כולנו נשלם את המחיר". 

מחאה בבית ההסתדרות בת"א (צילום: ציפי מנשה)
מחאה בבית ההסתדרות בת"א | צילום: ציפי מנשה

09:40 - צה"ל חיסל מחבל מרכזי במטה ייצור אמצעי הלחימה של חמאס; אותרו והושמדו ברפיח משגרים מהם בוצעו שיגורים 

צה"ל עדכן כי חיל האוויר חיסלו אתמול את המחבל מחמד צלאח, שעסק בפרויקטים ופיתוח במטה הייצור של ארגון הטרור חמאס. צלאח לקח חלק בפרויקט פיתוח אמצעי לחימה אסטרטגיים עבור ארגון הטרור, ופיקד על מספר חוליות מחבלים בארגון שעסקו בפיתוח אמל"ח.

כמו כן, כוחות אוגדה 162 ממשיכים בפעילות במרחב רפיח. במהלך פשיטות ממוקדות איתרו הלוחמים אמצעי לחימה רבים והשמידו במרחב תל סולטאן משגרים מהם בוצעו שיגורים לעבר הכוחות במהלך המלחמה.

חיסולו של מחמד צלאח (צילום: דובר צה"ל)
חיסולו של המחבל מחמד צלאח | צילום: דובר צה"ל

09:30 - מפגינים חוסמים את כביש 4 באזור הוד השרון וקוראים לקיום בחירות

08:20 - מפגינים נגד הממשלה חוסמים את כביש 2 דרום ליד מחלף גלילות

המפגינים קראו להשבתת המשק ומסרו: "כשחטופים מופקרים בעזה, הצפון בוער ומלחמה נוספת מאיימת לפרוץ, הממשלה מפקירה את החיים של כולנו - זה מצב חירום. זה ברור שנתניהו לא כשיר ולא ראוי. המשק צריך לעצור עד שהממשלה המושחתת והכושלת בתולדות המדינה תוחלף. אנחנו קוראים להשבתה כללית של המשק".

מפגינים חוסמים את כביש 2 דרום ליד מחלף גלילות (צילום: אודי סלמנוביץ )
מפגינים נגד הממשלה חוסמים את כביש 2 ליד מחלף גלילות | צילום: אודי סלמנוביץ

08:00 - צה"ל: שני הפצועים בירי הנ"ט במטולה אמש הם חברי כיתת הכוננות של היישוב

דובר צה"ל עדכן כי חיל האוויר תקף הלילה מטרות חיזבאללה בדרום לבנון, בהן מבנים צבאיים ותשתיות טרור באזורים עיתרון, כפר כילא ואל-ח'יאם. בנוסף, אישר כי שני הפצועים בירי הנ"ט במטולה אמש - הם חברי כיתת הכוננות של היישוב, שנפצעו באורח קשה וקל.

02:06: החות'ים הודיעו שתקפו שתי ספינות בים סוף ובאוקיינוס ​​ההודי

22:05 - דובר צהל: פיצוץ אירע במרחב טולכרם

לפי הודעת צה"ל, אין נפגעים ולא נגרם נזק. נסיבות האירוע בבדיקה.

21:50 - שני מטעני חבלה התפוצצו הערב בין טולכרם לבת חפר

שני מטענים התפוצצו הערב מעבר לגדר ההפרדה בטולכרם באזור בת חפר. תושבי מזרח עמק חפר שמעו היטב את הדי הפיצוצים. גורמים בצה"ל אומרים כי הם בודקים את נסיבות האירוע. תושב אזור בת חפר: שמענו שני פיצוצים ממש חזק ודי קרוב שהרעידו את כל החלונות בבית.

21:30 - שני פצועים קל מנ"ט שנורה לעבר מטולה

19:06 - צה"ל ושב"כ תקפו תשתיות טרור מהן פעלו מחבלי חמאס וגא"פ במרכז עזה

המחבלים פעלו מתוך מבנים שבעבר שימשו כמטה של אונר"א, על מנת להשתמש בהם כמגן לפעילות טרור. כחלק מתהליך ההכנה לתקיפה בוצעו בדיקות חוזי מהאוויר, חימוש מדויק ושימוש במידע מודיעיני נוסף, למניעת פגיעה בבלתי מעורבים.