סרטון בו ניתן לראות פיצוץ סמוך מאוד ללוחם צה"ל הופץ בשעות האחרונות ברשתות החברתיות ובקבוצות טלגרם רבות. לטענת הפלסטינים, מדובר במטען צינור שנזרק הבוקר (שלישי) לעבר כוח שהיה בפעילות במחנה הפליטים בלטה. אולם בניגוד לטענות הפלסטינים, לא מדובר במטען ואף חייל ישראלי לא נפגע.

בבדיקה מול צה"ל נמסר כי מדובר באירוע שונה לחלוטין. כחלק ממבצע מיגור הטרור "שובר הגלים", כוחות של יחידת המסתערבים דובדבן נכנסו לפעילות במחנה הפליטים בלטה שבמרחב העיר שכם. כחלק מאותה פעילות לאיתור מבוקשים ואמצעי לחימה, המסתערבים הפעילו מטען כדי לפרוץ פתח דרכו יעברו. הכוח תועד על ידי אחד מתושבי המחנה שהפיץ את הסרטון.

מהזווית בה צולם לוחם דובדבן, נראה כאילו הפיצוץ היה סמוך אליו. כאמור, הפלסטינים טענו כי מדובר במטען צינור שנזרק לעברו והוא נפגע. על פי צה"ל, בשום שלב לא נזרק מטען שנפל סמוך למסתערבים ואף לוחם צה"ל לא נפגע. הכוח יצא מאזור שכם אחרי שהשלים את המשימה שלו.

בצה"ל מדווחים כי במהלך הלילה והבוקר נעצרו 20 מבוקשים ונתפסו אמצעי לחימה. מסתערבים של מג"ב פעלו גם הם, בכפרים קבטיה ובביר אל באשה שבמרחב החטיבה המרחבית מנשה. המסתערבים  עצרו שני מבוקשים.

דובר צה"ל הוסיף בהקשר לפעילות זו דיווח מעניין. נראה כי שב"כ, צה"ל ומג"ב מנסים להפחית במספר הנפגעים הפלסטינים. בתקופה האחרונה כל כניסה של הכוחות מלווה בהפרות סדר חמורות לצד ירי כבד לעבר הלוחמים. כתוצאה מכך, כמעט בכל פעילות כזו נהרגו חמושים פלסטינים מאש שהכוחות השיבו.

אולם הלילה, כפי שמציינים בדובר צה"ל, הכוח בחר להגיב בירי רוגר, המוגדר כנשק צלפים פחות קטלני, לעבר מספר חשודים שיידו אבנים לעבר המסתערבים של מג"ב. הכוח דיווח כי זוהו פגיעות במפרי הסדר.