לוחם מילואים בחיל התותחנים שהגיע לשבוע אימונים בבסיס 'צאלים' בדרום הארץ, יצא להפסקה של כמה שניות על מנת להטיל את מימיו ואז, הופתע לגלות שדה מריחואנה שהוקם שם.

זה קרה בשבוע שעבר בשטחי האימונים הסמוכים לבסיס. הלוחם חיפש בור להטיל את מימיו ולפתע הבחין בשדה מריחואנה ובו עשרות שתילים וכן מערכת השקיה מאולתרת.

הלוחם הנרגש ניגש למפקדו ודיווח לו על השדה. גורמי צבא מיהרו לדווח על כך למשטרה ולוחמי מג"ב שהגיעו למקום, גילו שמדובר בשדה אחד מבין כמה וכמה שדות מריחואנה שטופחו וגודלו על ידי סוחרי סמים באזור.

שדה מריחואנה בשטח אש (צילום: באדיבות עמוד הפייסבוק "די להפקרות בצאלים")
השדה שמצאו המילואימניקים בשטח | צילום: באדיבות עמוד הפייסבוק "די להפקרות בצאלים"

זו לא הפעם הראשונה בה חיילי מילואים מצאו בנסיבות כאלה ואחרות כמה שדות ענקים לגידול מריחואנה סמוך לשטחי האש בדרום.

מקרה דומה כזה היה בחודש פברואר האחרון, אז תיעדה פלוגת מילואים אחרת את ה"שלל" שמצאה. אחד הלוחמים סיפר בזמנו בראיון ל"חדשות הבוקר" בקשת 12 ש"אפשר לסמוך על החבר'ה שלנו שהלכו לשם יחד עם המפקדים ולא לקחו לעצמם מהצמחים".

מדובר על תופעה בעייתית, שכן גידולי מריחואנה בשטחי אש באו על רקע הקמת גדר הגבול עם מצרים שגרמה לצניחה משמעותית בהברחות חשיש ומריחואנה מסיני לישראל.

סוחרי הסמים בדרום החליטו לעבור לגידול מריחואנה "תוצרת בית" בשטחי אש מתוך הנחה שכוחות הביטחון וסתם סקרנים לא יעזו לסכן את חייהם. עשרות שדות כאלה נחשפו בשלוש השנים האחרונות.