"נחל"אי שלום, עמותת הנח"ל מבקשת תרומה למען רווחת חטיבת הנח"ל". את הבקשה הזו בצירוף קישור לתרומה קיבלו השבוע חיילי מילואים בחטיבת הנח"ל בהודעת סמס שנשלחה לתפוצה רחבה, המשמשת בדרך כלל לעדכונים מהקישור החטיבתי.

ההודעה עוררה מיד שיחות בקבוצות הוואטסאפ השונות של המילואימניקים. חלקם התייחסו אליה בהומור אך היו גם כאלו שהתקוממו: "לא מספיק שאנחנו נותנים ימי מילואים, עכשיו גם מתחננים אלינו שנתרום לסדיר?" תהה אחד הלוחמים עמם שוחחנו.

דובר צה"ל מסר בתגובה: "עמותת הנח"ל היא גוף אזרחי, ואיננה כפופה לחטיבת הנח"ל. ההודעה נשלחה ללא תיאום ולפיכך אינה מקובלת על צה"ל".

גורמים צבאיים אף העידו כי מפקד החטיבה שוחח עם ראשי העמותה בה הביע את מורת רוחו לגבי מהות ההודעה והנוסח שלה.

הסמס שקיבלו המילואימניקים
הסמס שקיבלו המילואימניקים

מוקד המילואים מיועד לקשר בין המשרתים ליחידה בנושאים כמו ציוד, התייצבות וכדומה, אך לאחרונה היו כמה מקרים בהם התלוננו מילואימניקים כי העובדה שמספר הטלפון שלהם נמצא במאגר, גורמת להם לקבל הודעות מוזרות ולא בהכרח קשורות.

בחודש ינואר נשלחו בטעות זימונים למילואים ממספר טלפון של חייל בסדיר, שהוצף בעשרות בקשות ממילואימניקים להשתחרר מהצו. בצה"ל מסרו אז כי מדובר בתקלה שתיבדק וכי הלקחים יופקו.

בחודש מרץ זעמו מילואימניקים לקבל ממוקד המילואים הודעה על תכנית טלוויזיה משותפת לצה"ל וערוץ הספורט והזמנה לצפות בפרומו, שנועד לקדם את הפרויקט המסחרי. בצה"ל מסרו בתגובה לכך כי ההודעה נועדה ליידע את המשרתים בפרויקט, שמטרתו להוקיר את פועלם.