מילואימניקים מתמרחים (צילום: עודד קרני)
זהו זה, אפשר לצאת למארב. שמעתי שיש בבינת ג'בל אחלה פרפומריה | צילום: עודד קרני

אוקיי, מילואים זה לא ספא. בקושי להתקלח אתה מספיק. אז לא נפגיז אותך בערימות של קרמים ומסכות שלא רק שאין לך זמן בשבילם, אתה גם לא באמת רואה את עצמך מחסל מחבל עם מלפפונים על העיניים. וזה עוד בלי לספור את הפדיחות מהחבר'ה, ואת בדיחות האיציק זוהר שיתחילו להתעופף באוהל.

מצד שני, יש לך חיים, וחברה, ולא מתאים לך לחזור הביתה עם שפשפות, פטריות ופצעונים. אז הנה שישה פריטים שישמרו אותך אסתטי באופן סביר, ועדיין מג'ויף כהלכה, מסריח וקרבי.

סבון+שמפו לתינוק של "דאב"

כשתמצא כמה דקות למקלחת, זה התכשיר שאתה לוקח איתך. גם משלב סבון ושמפו ולכן חוסך מקום באריזות, וגם מספיק עדין לנקות את הפנים שלך מצד אחד - ומספיק מקציף לחפוף את השיער שלך מצד שני. מדובר בסבון תינוקות, מה שאומר פחות מייבש ויותר מתחשב בעור שלך, במיוחד אם הוא רגיש.

קרם הגנה מפני השמש

עזוב את זה שכוויות שמש זה לא בריא - גם לחטוף צרור תועה זה לא ערובה לאריכות ימים - אבל אתה לא רוצה להיראות כמו הבדואי המקומט ההוא מסיני. חשיפה רצופה לשמש גורמת להזדקנות מוקדמת של העור, אז גרז לעצמך טוב-טוב את הפרצוף לפני שאתה יוצא לשטח - ועדיף בקרם עם מקדם הגנה גבוה, 30 לפחות.

אם תחזור על הפעולה פעם-פעמיים במהלך היום, רק טוב ייצא לך מזה. ואם התכשיר מכיל גם מרכיבי טיפוח (חפש על האריזה מילים כמו "מועשר בלחות", ויטמין E או "אנטי-אייג'ינג") – הרווחת פעמיים.

וזלין בקופסה

ידוע שמילואים זה עניין מייבש. הבעיה היא שיובש גורם לסדקים, וסדקים מדממים בעור הם נקודת חדירה מצוינת לחיידקים. מה זה אומר מבחינתך? החצ'קון המגעיל הבא. הווזלין משמש חומת מגן כנגד חדירה עוינת של מיקרובים, מכל סוג, ומומלץ למרוח ממנו בנדיבות בכל אזור חשוף ליובש: על השפתיים, הידיים והמרפקים. ולמה דווקא בקופסה? פשוט יותר נוח להוציא ממנה כמות מספקת.

מגבונים לחים

מילואימניק מתנקה (צילום: עודד קרני)
בן זונה, לקח לי את הסבון לתינוקות והשאיר אותי עם מגבון | צילום: עודד קרני

שים לב, מדובר בתכשיר הניקוי הזמין והפשוט ביותר לתנאי שדה: ויש זריז על הפרצוף כשאף אחד לא רואה, והעפת את כל הזיעה והטינופת. מה אכפת לך זיעה וטינופת, אתה אומר? הנה מה: משם באים הפצעונים. מה שכן, אם אתה לא רוצה גם להריח כמו תחת של תינוק, קח את אלה בלי הבושם. והכי טוב, בדיוק כמו בתכשירי ההגנה - כאלה שמכילים גם מרכיבי טיפוח, כמו ויטמין E ואלוורה.

טלק

נו, לשפשפות. אין מצב שאין לך את זה בצ'ימידן ממילא, אבל אם במקרה שכחת, אז אל. פדר טוב-טוב את איזור החיכוך בין הבד הקשה של הדגמ"ח לבשר הרך של הביצים וסביבתם, והיית אך שמח.

ספריי נגד פטריות

לא לקחת את זה בחשבון? אל תשתף אותנו. כל מילואמניק מכיר את הצרה הזאת, והספריי הוא נשק בסיסי ומתבקש: פשוט מתיזים אחרי כל מקלחת. ליסודיים מומלץ גם לפזר אבקה נגד פטריות בנעליים. אבל לפני כל זה חשוב מאוד לנגב היטב את הרגליים: הפטריות נוטות לשגשג באזורים לחים, וגדוד מילואמיניקים במקלחת אחת זה מתכון בטוח לגירודים. גם לפנטזיות נשיות, אבל על זה כבר תספר לך החברה שלך כשתחזור.

תודה לד"ר בת שבע מרקוס, רופאת עור ומין, שהסבירה לנו קצת על העור כדי שיהיה לנו יותר מין