גיוסי חודש מרץ לצה"ל בעיצומם ומלבד המתגייסים והמתגייסות הגיעה ללשכת הגיוס גם חברת הכנסת מרב מיכאלי ("העבודה") כדי לחלק למתגייסות הנשים חוברת שהכינה עבורן. לרשימת מועדי הגיוס המלאה לחצו כאן.

באותו "פק"לון" שחילקה ח"כ מיכאלי מופיעה פקודת השירות המשותף הרשמית של צה"ל ודברי ראש אכ"א בנושא. את הפקודות מקדמת ברכה שניסחה ונפתח במילים: "ברכות, מהממת", היא ציינה כי החוברת מחולקת "כדי שאף אחד או אחת לא יוכל לפגוע בך ובמה שמגיע לך" וסיכמה: "המאבק על מקומך בצבא הוא מאבק על דמותה של ישראל".

מתוך הפק"לון שחילקה מיכאלי:

מיכאלי הסבירה כי הגיעה לבקו"ם אחרי מקרים של הדרת נשים בצה"ל: "היו מקרים בהם חיילים ומפקדים המציאו נהלים שלא באמת קיימים. נשים מתגייסות לצה"ל מאז קום המדינה ומשרתות ללא תנאים, ויש מי שמנצלים את ההתגייסות הזאת כדי להשפיל אותן ולהפלות אותן לרעה. זה קורה דווקא משום שנשים פורצות תקרות זכוכית: יש לנו כבר מפקדת טייסת, מפקדת גדוד איסוף קרבי, יותר תא"ליות אבל יש מי שלא מוכנים לקבל את העובדה הפשוטה שנשים הן בני אדם שמגיע להן שוויון".

בלשכת הגיוס מתקיימים בימים אלו גיוסי לוחמות ליחידות הקרביות ובתחילת החודש הבא יתקיימו גיוסים גם למערכים תומכי הלחימה, שהבחירות לכנסת ישראל יתקיימו כזכור ב-9 באפריל. האם ההגעה של חברת הכנסת לשערי לשכת הגיוס והפצת עלונים בו היא לגיטימית או שמדובר בניצול ציני של הסיטואציה לצרכי תעמולת בחירות? בצה"ל בחרו שלא להתייחס לנושא, ואתם מוזמנים לשפוט בעצמיכם.