סרן עמירם בנימין
"לסמוך על המפקדים בעיניים עצומות", סרן בנימין | צילום: דובר צה"ל

אלו ימים מורכבים שבהם גם הגיוס לצה"ל נעשה תוך מגבלות שונות בשל התפרצות נגיף הקורונה, אבל נראה שתמיד - אחד החששות של המלש"בים ובני משפחותיהם בגיוס הוא מי יהיה המפקד שלהם ואיך יסתדרו איתו. עניין נוסף שמסקרן אותם הוא לדעת איך האוכל בצבא ומה בדיוק הם עומדים לאכול.

הבוקר (שני) התגייסו מחזור מרץ 2020 לחיל השריון ולכבודם הנה, היכרות קצרה עם כמה מאנשי הסגל ותפריט הארוחות בבסיס שיזפון אליו הם מגיעים.

סרן עמרם בנימין (24), הוא מ"פ באחת מפלוגות ההכשרה, שהתגייס במרץ 2014 ועבר שורת תפקידים כולל קמב"ץ בחטיבה 7 עד שהגיע לבסיס ההכשרות שם הוא פותח מחזור שני. המפקד מצפה שיגיעו אליו אנשים רציניים ולוחמים מעולים, ששואפים לפתח את עצמם ולתת הכל. "חשוב לי שיבנה אמון ביננו ככה שידעו לסמוך על המפקדים בעיניים עצומות, כי יש לכולנו דרך ארוכה ומשמעותית ביחד", ציין.

סג"ם תומר דרורי (22) מ"מ בפלוגה, התגייס באוקטובר 2017 לקורס חובלים ובמרץ 2018 הצטרף לגיוס שריון. שירת כלוחם בחטיבה 401, יצא לקורס מפקדים וקצינים וזהו המחזור השני שהוא פותח בתור מ"מ טירונים.

"חיכיתי ליום הגיוס וידעתי שיגיעו חבר'ה איכותיים", סיפר סג"ם דרורי. "השאיפה שלי היא שקודם כל יהיו חברים אחד של השני. המסלול לא קל אבל הם ילמדו לעבוד על האיתנות שלהם, הטירונות חוויה מחזקת". למפקד המחלקה יש גם מסר מרגיע: "לאור המצב המורכב עם הקורונה חשוב קודם כל להירגע, אנחנו מוכנים וערוכים, הכל יהיה בסדר".

סמל דור ברוקר
"יבינו את העוצמה של הטנק". סמל ברוקר | צילום: דובר צה"ל
סמל דור ברוקר (20), התגייס בנובמבר 2018 אחרי שביקש להגיע לשריון והיום פותח את המחזור השני שלו בתור סמל מחלקה. "המטרה שלי היא שהלוחמים יבינו את המשמעות של טיפול בטנק וירגישו את העוצמה שלו", הוא מסביר, מאתגר להיות לוחם בתקופה כזאת".

סמל עידו פריזר (20) מפקד כיתה שהתגייס באוקטובר 2018 לקורס חובלים וכעבור כמה חודשים עבר לשריון. כיום הוא פותח מחזור טירונים ראשון. "אני מאמין שחייל טוב הוא חייל שחושב", הוא נותן טיפ משלו למתגייסים, "כזה שמבין את המקום שלו ומצד שני יוזם ויודע להביע את עצמו".

סמל יהודה נויברגר (21) מפקד כיתה, התגייס באוגוסט 2018 לשריון, בתפקידו הקודם היה מפקד בגדוד 9 של חטיבה 401. זה המחזור הראשון שפותח בתור מ"כ טירונים ומספר שהוא "שואף לייצר איתנות ואחריות בדור הנוכחי, שאלו תכונות שפחות בולטות בו. הטירונים צריכים לבוא עם רצון ללמוד ויכולת להכיל את הקשיים".

חדר האוכל בשיזפון
ארוחת שישי בחדר האוכל, בסיס שיזפון | צילום: דובר צה"ל

אחרי שהכרנו את המפקדים זה הזמן לצאת להפסקת האוכל. בחדר האוכל של בסיס ההכשרות בשיזפון כוללות ארוחות הבוקר בין היתר פשטידות ירק, שקשוקות וסלט ירקות בהרכבה עצמית.

בארוחות הצהריים מגישים בימים השונים קוסקוס, מוקפץ, נודלס, קבבים, המבורגר וטורטיות לצד מנות שמתאימות גם לטבעונים.

בארוחות הערב אוכלים בימים השונים מרקים משתנים, ספגטי, חזה עוף וסלטים מגוונים כך שלטירונים מצפה תפריט עם מה שצריך כדי לשמור על אנרגיות ולעמוד באתגרים שיוצבו בפניהם בדרך להפוך ללוחמים בחיל השריון. כל שנותר הוא לאחל להם הצלחה בשירות.