היסטוריה בארה"ב. בפעם הראשונה מונתה אישה למפקדת המילואים של הצבא. הקצינה ג'ודי דניאלס תועלה לדרגת לוטננט גנרל אחרי שמינויה אושר רשמית. המפקדה בראשה תעמוד דניאלס היא הגוף תחתיו פועלות כל יחידות המילואים בארה"ב תחת הצבא.

דניאלס הוסמכה כקצינה במהלך התואר הראשון שלה במתמטיקה, לאחר מכן שירתה בקבע ובמילואים. את עיקר השירות עשתה בתחום המודיעין הצבאי, בו שירת גם בעלה שהשתחרר בדרגת קולונל.

בין השאר היא הוצבה במשך קרוב לשנה בעיראק. במהלך הקריירה שלה כקצינת מודיעין במילואים גם השלימה תואר שני ודוקטורט במדעי המחשב ובאזרחות, עבדה במעבדות של ענקית התעופה "לוקהיד מרטין".

הגנרלית (צילום: צבא ארה"ב)
שירתה בתחום המודיעין, יחד עם בעלה הקולונל. דניאלס | צילום: צבא ארה"ב

בשל התפקידים האחרונים שלה, היא עזבה את החברה וחזרה לשירות קבע, שהשבוע הגיע לשיא כשהפכה למפקדת הראשונה של צבא המילואים.

לצבא המילואים מתגייסים מי שהשתחררו מהצבא הפעיל, אולם ניתן להתגייס ישירות למילואים, דרך הכשרה של חודשיים אימון בסיסי ולאחר מכן הכשרה נוספת, על פי תפקיד.

ההתחייבות המינימלית לשרות במילואים היא לתקופה של ארבע עד שמונה שנים, תלוי בתפקיד. במילואים האמריקאים משרתים כ-200 אלף חיילים וקצינים שהתחייבו לשרת 39 ימים בשנה.

בדרך כלל הם מתאמנים במהלך סופ"ש אחד בכל חודש וישנו עוד אימון אחד גדול של שבוע עד עשרה ימים בכל שנה. כל חייל מילואים גם פורס (תופס קו מה שנקרא) אחת לחמש-שש שנים, ליעד מעבר לים ולתקופה הנמשכת בין חצי שנה לשנה.

חיילי צבא המילואים עלו לאחרונה לכותרות כאשר אלפים מהם נשלחו לסייע למדינה במשבר הקורונה, למעלה מ-3,000 מהם גויסו למבצע הזה, בהם גם ישראלי שנשלח למהומות שפרצו שם.

על פי הנתונים האחרונים שפורסמו, כ-20 אחוז מהמשרתים בצבא המילואים הן נשים. דניאלס סוגרת רשימת נשים שזכו לאחרונה בדרגת גנרל, אך עדיין על כל אישה יש בארה"ב ארבעה גנרלים גברים.

הגנרלית (צילום: צבא ארה"ב)
ניסיון מבצעי רב. גנרל דניאלס בשטח | צילום: צבא ארה"ב