מסוק CH-47 צ'ינוק של חיל האוויר המלכותי הבריטי כמעט התרסק, אחרי שמסיבה שאינה ברורה פגע בכבלי חשמל של מתח גבוה. צוות המסוק ביצע נחיתת אונס מהירה ואילו התושבים שהחשמל שלהם נותק בגלל הפגיעה יצאו מיד לסייע לצוות האוויר הבריטי, עם כיבוד כמיטב המסורת המקומית.

ממשרד ההגנה הבריטי נמסר כי מספר מסוקי צ'ינוק ביצעו גיחות אימון באזור ווילס בלילה שבין שלישי לרביעי השבוע. אחד מהם פגע בקו מתח גבוה, מה שגרם לנזק קל לחלקו הקדמי של המסוק ולמנועים. צוות הטייסים השתלט על המסוק והנחית אותו בשלום. תמונות שהופצו ברשתות החברתיות הראו את תא הטייס מבחוץ כאשר שמשת המסוק התנפצה כמעט לגמרי.

המסוק נחת נחיתת אונס סמוך לכפר באזור מוקף שדות. על פי דיווחים באתר רשת ITV עבור תושבי הכפר שנותק מחשמל האירוע הפך לאטרקציה של ממש. "זה כפר שקט מאוד, שום דבר מרגש לא קורה כאן בדרך כלל", צוטט מקומי בשנות השמונים לחייו. "כולנו שמענו את המסוקים שטסו ממש קרוב. כשנפל החשמל עמדנו בפתח הבית ולא הבנו מה קרה", הוסיף.

תושבת אחרת הוסיפה: "החשמל נותק לפתע אחרי ששמענו רעש חזק ולא מובן. יצאנו החוצה ויכולנו לראות את המסוק טס נמוך מאוד מעל הכפר כשהוא פונה לכיוון השדות. אני והבן שלי קפצנו לרכב ויצאנו לשם למקרה של פציעה או משהו אחר. שוחחנו עם אחד מאנשי הצוות, הם היו מאוד מזועזעים והמומים אבל כולם בסדר עד כמה שיכולנו לראות".

באותו אתר נטען שכשהבינו מה קרה המקומיים יצאו למקום התאונה עם כיבוד שכלל "פיש אנד צ'יפס", תה ועוגיות עבור צוות האוויר. חלקם העידו ששבו איתם לאכול ולהעביר את הזמן עד להגעת צוותי החילוץ. בהמשך הצוות האווירי נאסף על ידי מסוק אחר וצוות טכנאים הגיע למקום. ממשרד ההגנה הבריטי נמסר שהאירוע נמצא בחקירה ונראה שבכפר הציורי בווילס לא ישכחו אותו עוד זמן רב.

לוחמי SAS
צוות בריטי פורק ממסוק. חילקו כיבוד עד הגעת החילוץ | צילום: Scott Nelson, GettyImages IL