נשק קרני לייזר (צילום: צבא ארצות הברית)
הניסויים בנשק קרני הלייזר. כולנו היינו רוצים לחזות ברגע הפיצוץ | צילום: צבא ארצות הברית

בקרוב, לכוחות בצבא ארצות הברית תהיה אפשרות להשמיד רכבי אויב בשבריר השנייה באמצעות קרן לייזר שתכוון למטרות אויב, תוליך אליה כמות מטורפת של זרם חשמלי שתגרום לו להתפוצץ ולעלות בלהבות תוך שבריר השנייה. זה נשמע כמו עבודה של כמה שעות בסטודיו של "פיקסר", אבל לא. מדובר בתוצאה של שעות עבודה ארוכות וניסויים שכולכם הייתם רוצים לראות במרכז המחקר והפיתוח של צבא ארצות הברית.

צוות מדענים מצבא ארה"ב עוסקים כעת בפיתוח מערכת שתצית מטרות אויב על ידי קרני לייזר. משגר ה"פלזמה-לייזר" הזה עוצב במיוחד כדי להוליך חשמל באופן טוב יותר מכפי שהוא מולך באוויר או בקרקע. המחקר סביב פיתוח זה מצריך עבודה רבה.

>> נושמים צבא? לסיפורים הכי מעניינים, הצטרפו לפייסבוק של פז"ם

ג'ורג' פיטשר, ראש צוות המפתחים מסביר כי מהירות האור מושפעת מהחומר דרכו הוא עובר ומעוצמתו – מהירות האור קטנה כשהוא עובר דרך גז או מוצק וכאשר עוצמתו קטנה, לעומת זאת, מהירות האור היא אופטימלית כשהוא עובר דרך ואקום. צוות המדענים הבין שאם מעבירים כמות מועטה של אור דרך קרן לייזר לפרק זמן מזערי, נוצרת פלזמה מוליכת חשמל שניתן להעביר דרכה יותר אנרגיה מהכמות שצורכת עיר גדולה.

נשק קרני לייזר (צילום: realsimple.com, Thinkstock)
לא קטע מסרט, בקרוב, נשק בשימוש בשדה הקרב. אילוסטרציה | צילום: realsimple.com, Thinkstock

קרן הלייזר הקטלנית ניתנת לניוד ממטרה למטרה בקלות רבה וכך להשמיד עוד מטרה ועוד מטרה של רכבי אויב ולהכריע אתל הקרב.

המערכת של קרני הלייזר מדויקת ומהירה ברמה כזו (פעילות תוך שני טריליוני השנייה), כך שהיא לא משאירה לאויב סיכוי ושוברת כל איזון שהכרנו עד היום בשדה הקרב. היום היא מוכוונת להשמדת רכבים, אבל לא מן הנמנע שבעתיד ניתן  יהיה להשמיד באמצעותה מטוסי אויב, כלי שיט, לוויינים ועוד.

טום אדיס, מנהל הפרויקט מספר שבינואר האחרון, קיים צוות המדענים שבוע ניסויים מוצלח מאוד שגרם לכולם להפריש כמויות גדולות של אנדרנלין ולחוש גאוות יחידה רבה.

בעידן של לחימה באזורים צפופי אוכלוסין, וכשהדין בינלאומי נדרש להמודד עם סוגיות שבהן שדה הקרב מתפרש על פני אזורי מגורים של אוכלוסייה אזרחית, הדרישה לנשק מדויק וממוקד עולה באופן משמעותי. 

>> נשק יום הדין: "הרובה המושלם נגד מתקפת זומבים"