מל"ט התרסק בלב ים. ארכיון (צילום: אלביט מערכות)
ההרמס - ממוצרי הדגל של אלביט בעולם | צילום: אלביט מערכות

זה שישראל היא מעצמת יצור נשק זה כבר חדשות ישנות, אבל בכל פעם שהיא מגיעה להישג נוסף, זה גורם ללא מעט גאווה. היום, חברת אלביט מערכות, התעשייה האווירית והתעשייה הצבאית שמוצריהן נסחרים בעולם כולו קיבלו יצוג של כבוד בדירוג מאה יצרניות הנשק הגדולות בעולם של השבועות הביטחוני האמריקאי דיפנס ניוז. אלביט מערכות דורגה במקום ה-30, התעשייה האווירית דורגה במקום ה-35 ואילו התעשייה הצבאית (IMI) דורגה במקום ה-94.

ממוצרי הדגל של החברות הללו ניתן למנות את המל"טים שהביאו את ישראל לקדמה הטכנולוגית בתחום התעופה הבלתי מאוישת, חלקים במערכת כיפת ברזל, מכ"מים מסוגים שונים, מערכות אלקטרוניות ואלקטרואופטיות שונות ועוד. התעשייה האווירית אף זכתה לפני מספר חודשים במכרז של לוקהיד מרטין ליצור כנפי ה-F35 והן שתיהן לוקחות חלק בלא מעט פרויקטים ביטחוניים-טכנולוגים ברמה הגלובלית.

יצרנית הנשק הישראלית דורגה ברשימה אחרי חברות גדולות מובילות ובעלות שם. הראשונה ברשימה באופן לא מפתיע היא לוקהיד מרטין אשר עומדת מאחורי מטוסי ה-F16 ופיתוחים נוספים, ביניהם מטוס ה-F35 שסוחף את תשומת לב העולמית כבר כמה שנים. אחריה מדורגות בואינג, BAE מערכות, ריית'און, נורת'רופ גרומן, וג'נרל דינמיקס.

אחרי אלביט מערכות והתעשייה האווירית מדורגות חברות נוספות, רובן אמריקאיות ואירופאיות. אנחנו לא בטוחים שארדואן יאהב את זה ששתי חברות כחול לבן עקפו את תעשיות נשק הטורקיות הגדולות ביותר שהגיעו לדירוג במקומות ה-67 וה-80.

>> שני סטודנטים מציגים: חפרפרת רובוטית שתגלה מנהרות ותחסל מחבלים