השבוע האחרון אופף אותנו בלא מעט סימני שאלה לקראת תקיפה אפשרית של כוחות בינלאומיים בסוריה. לא משנה מה יהיה סוג התקיפה, קרקעית או אווירית, דבר אחד בטוח: בסוריה יפלו לא מעט טילי טומהוק. בסרטון הבא ניתן לראות את ספינת  הצי האמריקאי USS Stout, כשהיא משגרת מטח טילי טומהוק לכיוון כוחותיו של קדאפי בלוב. לידע כללי: סיירת טילים אמריקאית נושאת בבטנה כ-65 טילים.

USS Barry היא סיירת טילים נוספת שהשתתפה בתקיפה בלוב. שנתיים אחרי, אותה ספינה נמצאת בים התיכון מוכנה לקבל את פקודת השיגור לכיוון כוחותיו של אסד. גם ספינה זו מציגה לנו מטח מרשים של טילים, הפעם בלילה. אחד אחרי השני הם יוצאים ונעלמים בחשיכה, עם למעלה מ-85 אחוזי פגיעה די ברור איפה הם סיימו את הערב.

כך נראה שיגור של מטח טילי טומהוק מבחוץ ומתוך המי"ק (מרכז ידיעות קרב) של הספינה. מדובר למעשה באוסף של סרטונים שמראים את יכולת הצי האמריקאי לשגר מתקפת טילים קטלנית במיוחד לכל נקודה בעולם.

את הטילים, בהם גם הטומהוק כמובן, ניתן לשגר ממספר פלטפורמות. לפחות על פי מה שפורסם. בין הכוחות שנערכים לתקיפה, יש גם צוללות, ביניהן, כמה של הצי המלכותי הבריטי. בסרטון הבא ניתן לראות שיגור של מספר טילים מהצוללת הבריטית HMS Astute. כפי שניתן לראות, היא עושה זאת מבלי לצוף על פני הים ובמוד מבצעי היא יכולה להשאיר גם את התרנים שלה מתחת לים.

כמו שהצלחתם להבין, הטומהוק הוא הכוכב במסיבה וכך גם אצלנו במדור. קבלו את מסמר הערב כפי שצולם במהלך הטיסה שלו לעבר המטרה, אותה הוא עושה במהירות תת-קולית של 880 קמ"ש, עד לרגע הפגיעה.

גם בסרטון הבא ניתן לראות אותו באוויר הפעם זה כולל מצלמות שהותקנו על הטיל עצמו וכמובן פגיעות קטלניות במטרות ששונות. לטיל יש מספר מגוון של דגמים - נגד ספינות, מטרות קרקעיות, גרעיני ועוד.

על פי הידיעות שיצאו מסוריה, אסד החל לפנות את כוחותיו ממפקדות שככל הנראה יותקפו. אין ספק שזה לא בריא להיות מטרה של מתקפת טילים, והסרטון הבא של הצבא הבריטי ממחיש למה. מדובר במתפקת טומהוקים שצולמה על ידי מל"ט של חיל האוויר המלכותי.

קבלו כוכב נוסף שיצטרף למערכה במידה ובעלות הברית יחליטו ללכת על מתקפה אווירית. ה-AGM-158 הוא טיל אוויר קרקע בעל טווח של 370 ק"מ. מטוסי הקרב למעשה, יכולים לשגר אותו מבלי להיכנס למרחב האווירי של סוריה ולטווח מערך הנ"מ הסורי. בסרטון הבא ניתן לצפות בשלל פגיעות קטלניות ומרשימות של הטיל במסגרת ניסויים ואימונים.

והנה לכם פיצוץ מרשים במיוחד הפעם של פצצת דלק אוויר מסוג BLU-96. ניתן לשגר אותה ממגוון כלי טיס וכמו שזה נראה, מדובר בפגיעה קטלנית במיוחד.

לא מעט עיתונאים נסעו לבלות בקפריסין כדי להיות קרובים לבסיס חיל האוויר הבריטי שנמצא באי, הבסיס הגדול ביותר של הממלכה בים התיכון, ושממנו יצאו מטוסי הקרב לסוריה ממש כפי שהיה במערכה נגד לוב. הסרטון הבא צולם בלוב על ידי טייסי הממלכה שמשמידים מהאוויר מטרה אחרי מטרה.

ונסיים את פינה שלנו עם הצד הנפגע. הסרטון הבא צולם לפני שנתיים על ידי המורדים בלוב שעמדו קרוב מדי למטרות. אחד מהטילים נפל קרוב לעמדות שלהם, קרוב מאוד כפי שניתן לראות.

שיהיה לנו שבוע שקט.

>> המתרחצים הופתעו: ספינת חיל הים נחתה על החוף מטרים ספורים מהם