השבוע החלטנו להציג לכם איך נראים החיים של חיילי צה"ל בים באוויר וביבשה. מה עובר עליהם ומה עובר על החברים שלהם ביחידות האחרות. ככה זה נראה בלקט קצר שמציג את שלל זרועות הצבא.

הטנקים של צה"ל מוכיחים בכל פעם מחדש את החשיבות שלהם בשדה הקרב. פעמים רבות הם כבר הראו שהם עמוד האש שלפני המחנה וצוק איתן היה רק עוד הוכחה שכזו. אז ככה נראית העבודה שלהם בשטח.

חיל נוסף שכבר מזמן הוכיח את הנחיצות שלו בשדה הקרב, הוא חיל הים. אגב, הם הוכיחו את עצמם הרבה מעבר לזירה הימית, שלא לדבר על הזירות הרחוקות. הנה האנשים שמאחורי מכונות המלחמה היקרות, בים וביבשה, לוחמי חיל הים.

אי אפשר כמובן בלי המגפיים שעל הקרקע, לוחמי החי"ר כמובן, שעם כל הכבוד למכונות המלחמה היקרות, הם אלה שצריכים להגיע לנקודה כדי להכריע את המערכה. הפעם אנחנו מקבלים הצצה דרך העיניים של הלוחמים במסייעת "לביא" של חטיבת כפיר.

צה"ל בנוי ברובו על מערך המילואים. בסרטון הבא אנחנו, או שאולי בני ובנות הזוג, מקבלים הצצה למה הם עושים כשהם לא בבית. על הדרך אנחנו מקבלים הצצה לעוד מקצוע - מדריכות החי"ר.

טוב, זה ממש לא פשוט. אבל ככה נראים בגדול החיים מהעיניים של טייסי הקרב. אחרי קורס ארוך וקשה, הם יוצאים לשרת את המדינה ועל הדרך רואים נוף מטורף, כזה שמעטים זוכים לראות.

במבצע צוק איתן, כמו גם במיליון המבצעים שלפניו, הבינו בצה"ל שהמלחמה הבאה, או המבצע הבא, יתנהלו בשטח בנוי. שטח מורכב ללחימה וכזה שמאתגר את הלוחם ואת המפקד. ככה נראים אימוני הלש"ב. האמת, גם אהבנו את זוויות הירי ההוליוודיות.

אי אפשר שלא להיכנס באמת למה שעבר על הילדים של כולנו בצוק איתן. ככה זה נראה ביום ובלילה. כפי שניתן לראות בסרטון הבא, זה היה מלווה בהרבה מאוד ירי ופיצוצים.

הצצה אחרת נוספת, קיבלנו לעבודה של הכוחות המיוחדים של צה"ל בעזה, ובעיקר לעבודה של "המפוצצים" של יחידת יהלום.

חיילים חיים רוב השרות שלהם בחוסר וודאות, חלק אינטגראלי מהחיים בצה"ל. אבל יש דבר אחד שכולם יודעים והוא תאריך השחרור. אז ככה זה נראה מנקודת מבטו של החייל. 

שיהיה לנו סוף שבוע שקט.