חוגר גזור
"אחלתי לחייל בהצלחה"

זה ממש לא סוד שאחד הדברים הכי חשובים לכל חייל וחיילת בצה"ל, הוא תאריך השחרור שלהם. חודשים ארוכים לפני אותו יום מאושר, חיילים מתחילים לתכנן לאן הכי כדאי לטוס, איפה חייבים לטייל ובמה משתלם לעבוד. חלק לא גדול, בניגוד לשאר, משקיע מחשבה עמוקה דווקא בדרך בה ינציח את אותו רגע שלא יחזור – גזירת החוגר והיציאה לאזרחות.

עמוד הפייסבוק "חיילים מצייצים" אסף עם הזמן כמה סרטוני שחרור שחובה לצפות בהם, לא משנה אם יש לכם עוד מלא זמן לשרת או אם בכלל השתחררתם לפני שהמציאו את הפלאפון. נתחיל עם סרטון של חיילת שאמנם עדיין לא השתחררה, אבל הצליחה להמחיז בדיוק כיצד נראים השבועות האחרונים של השירות. מלאים בתקווה ושקרים עצמיים:

 

הסרטון הבא הוא פרי יצירתו של החייל (המשוחרר) הכי מפורסם ברשת, שגיא ברייטנר. סרטוני הביטבוקס שלו הפכו למכונת לייקים מטורפת וכמובן שגם את גזירת החוגר שלו הוא דאג להנציח באותו אופן:

הביטבוקסר האגדי של צה"ל משתחרר , והוא עושה את זה כמו שרק הוא יודע..החוגר שלי התחיל לעשות קולות!! איזה חוגר גזור..צוות חיילים מצייצים מאחל לך המון הצלחה באזרחות , תותח וחבר יקרעריכה ואפקטים: Alon Yaarדרך Sagi Braitner Beatbox

Posted by ‎חיילים מצייצים‎ on Wednesday, March 25, 2015

לא בדקנו את זה לעומק, אבל נראה שלסרטון הבא הוקצו תקציבים מיוחדים לצרכי צילום ועריכה. המוטיב החוזר כאן, בדיוק כמו בשיר ברקע שאף אחד כבר לא יכול לשמוע, קצר וקולע לכל חייל ביום השחרור – הוא פשוט שמח:

אם הסרטון הקודם הצליח להרשים אתכם, חכו שתראו את הקטע הבא. מדובר בתיעוד קרב אכזרי שהתנהל בגזרת השלישות, מיד לאחר שכרטיס חוגר החליט לתקוף את בעליו ברגע האחרון. לא, זה לא הגיע מבית היוצר של שרק או מדגסקר והאמת היא שאין לנו מושג איך לעזאזל הוא הצליח ליצור את הדבר הזה:

לא מעט חיילים משוחררים ממהרים להחתים את הדרכון מיד לאחר טופס הטיולים. אם באמת היה אפשר לצמצם את הזמן בין שתי החתימות לכמה שניות בודדות, מעניין כמה היו באמת עושים את זה. החייל בסרטון הבא מציג את נוסחת השחרור האידיאלית – מהבסיס הישר לדשא של הטומורולנד בבלגיה:

לא צריך לעלות על מטוס, לקפוץ עם מצלמה למים או להילחם בכרטיס חוגר עוין כדי להשתחרר בסטייל. החיילת הזאת פשוט נכנסת לרכב ויחד עם ריהאנה מטיסה את אותו הכרטיס לכל הרוחות. כן, זה היה מספיק כדי לקבל יותר מ-1,600 לייקים.

הסתיימו להן שנתיים, והעפתי אותו.. משוחררת!!Tal Kochanovski

Posted by ‎חיילים מצייצים‎ on Wednesday, August 19, 2015

עוד ב- פז"ם: