את הפינה החלטנו לפתוח עם לוחמי יהל"ם שמתרגלים השתלטות על מבנה ממולכד כולל מתן מענה ללוחמת תת קרקעית. בסרטון ניתן לראות את הטכניקה שמשלבת בין כלל הפלגות הלוחמה של היחידה כמו סיירת יעל, פלגת מדרון מושלג שמתמחה בפריצה חמה וקרה למבנים ופלגת סמו"ר שמתמחה בלחימה תת קרקעית. כפי שניתן לראות את הדלת מעיפים בקלות בעזרת חומר נפץ וגם הפריצה מרשימה למדי.

לכל חטיבת חי"ר בצה"ל יש פלוגה ייעודית שמתמחה בתחום החבלה. במקרה הזה מדובר בחה"ן גבעתי שבמהלך פעילות בעזה מטהרים מבנה ששימש את ארגוני הטרור ברצועה לפעילות עוינת. ניתן לראות כיצד הם מרכיבים את מטעני החבלה ובסיום את הפיצוץ האדיר שהביא לקריסה מוחלטת של המבנה.

למי שאוהב לראות פיצוצים גדולים מומלץ אנחנו ממליצים בחום לצפות בסרטון הבא של חיל ההנדסה. כפי שניתן לראות אין להם שום בעיה להרים מבנים שלמים באוויר, לפרוץ שדות מוקשים עם חומר נפץ כמובן ובכלל נראה שהם אוהבים את ה"בום" שלהם גדול במיוחד.

הסרטון הבא צולם במהלך סדרת קרב משולב בו צפו בהנאה לא מוסתרת בכירי המטכ"ל. בסרטון ניתן לראות את העבודה המשולב של כוחות השיריון ההנדסה והאוויר, וכמובן הרבה אש עשן ופיצוצים.

הסרטון הבא צולם מהצד השני, על ידי החמאס. במהלך פעילות צה"ל הפעיל הארגון לא מעט מטעני צד כנגד הכוחות ורק בזכות פעולה מקצועית, ולא מעט מזל, לא היו נפגעים. חשוב לציין כי החמאס, בסיוע חיזבאללה, הצליח להגיע לרמה גבוהה בייצור מטענים כולל הפעלות משוכללות מרחוק.

קבלו את גדוד להב של הנדסה קרבית במפגן כוח מרשים. אז מה הם עשו שם? תלו על קירות הבית מוקשים מלאים בחומר נפץ אותם הם קשרו בפיל רועם. לזה הם חיברו נפץ ואז ספרו 3, 2, 1 פיצוץ. מהבית לא נישאר יותר מדי כפי שניתן לראות.

אחרי שהסברנו לכם איך מפוצצים בית הגיע הרגע ללמד איך מפנים שדות מוקשים. בניגוד לסרטים שם רואים פינוי מוקש בעזרת סכין ואז פירוק של כל מני חלקים הדרך הכי טובה, וללא ספק גם מהירה, זה באמצעות פיצוץ כמובן. אחרי שמצאנו את המוקשים נציב מעל לכל אחד מהם לבנת חבלה תקנית ואת כולן נחבר בפיל רועם. התוצאה כפי שניתן לראות מרשימה במיוחד.

גם בסרטון הבא ניתן לראות פיצוץ מרשים של שדה מוקשים הפעם באדיבות גדוד 603 של חיל ההנדסה. השקט שלפני הסערה וההמתנה, סדרת פיצוצים אדירה מלווה בעשן כבד ואז שוב השקט.

סרטון התדמית של פלחה"ן צנחנים מספק לנו הצצה לפעילות החבלה של חטיבות החי"ר ותפקיד הפלוגה בחטיבה. הסרטון משלב קטעי וידאו ותמונות של הכנת מטענים, נטרול זירות מטענים והטמנת שדות מוקשים. תפקיד הפלוגות האלה לפרוץ דרכים עבור החטיבה ולהציב לאויב מארבים קטלניים במיוחד.

אי אפשר שלא לסיים את הפינה ה"רועשת" שלנו בלי הצצה אחרונה ליחידת יהל"ם. צוות של ערוץ 2 הצטרף לאימון של היחידה שכלל פריצה חמה למבנה וטיהור שלו כולל פתחי מנהרות. בסרטון ניתן לראות גם את השימוש ברובוטים כולל לנטרול מחבל מתאבד שחוסל על ידי הכוח.

שיהיה לנו שבוע שקט.

 >> מחסיר פעימה: כשקליעי האויב פוגעים קרוב מדי