אין תמונה
אמא, אני חושבת שכדאי שתסתובבי

בארצות הברית, שם חיילים רבים חוזרים הביתה אחרי חודשים ארוכים של שירות, אין זה מחזה נדיר לראות חיילים שמפתיעים את המשפחה שלהם, ולפעמים נדמה שראינו כבר הכול - אבל אז מגיע סרטון כמו זה וגורם לנו להבין מחדש עד כמה מרגש יכולה להיות חזרתו של לוחם משדה הקרב.

סרן הירום ברונסון, שלא ראה את בני המשפחה שלו במשך שישה חודשים והגיע לחופשת הקיץ, ראה לנכון להפתיע אותם בדרך יצירתית במיוחד. אשתו של הירום, בתאני ושני ילדיו, בילו במים הקרירים בחוף הסמוך לבית עם חבר של המשפחה שתיעד את הבילוי המשפחתי במים. בסרטון שהצילם אותו החבר, הוא שאל את בני המשפחה מה הם רוצים למסור לאב שצפוי להגיע חזרה מאפגניסטן בעוד שלושה שבועות. בתו הקטנה ענתה לו, "הייתי אומרת לו שאני אוהבת אותו ושאני מתגעגעת אליו". "ומה עוד היית אומרת לו", שואל החבר. הבת עונה בהחלטיות "שאני אוהב אותו לנצח".

>> נושמים צבא? לסיפורים הכי מעניינים, הצטרפו לפייסבוק של פז"ם

כעת עבר אותו החבר עם המצלמה לאם שענתה בצחקוק – "אוהבת אותך, מתגעגעת אליך – רוצה את הגוף שלך". בעודה מדברת אל המצלמה, הבעל הירום, הגיח מאחוריה כשהוא לבוש חליפת וציוד צלילה, מסיר את המסכה מעל הפנים ואומר לה: "גברת ברונסון, בעלך כאן מוכן למילוי תפקידו". זה השלב שבו הדמעות החלו לזלוג. האם והאב התאחדו בחיבוק אוהב ומרגש, ואליהם הצטרפו הילדים שצעקו בשמחה "אבא".

כמה שעות מאוחר יותר, בתאני העלתה את הווידיאו ליוטיוב ושיתפה: "אחרי שהוא היה באפגניסטן במשך שישה חודשים ושלושה חודשים של אימון כאן בארצות הברית כשהיה לנו איתו רק חודש קצר בין לבין, הוא סוף-סוף בבית". עוד היא כתבה: "חשבתי שהוא יגיע רק בעוד שלושה שבועות, אבל הוא חמקמק. קשה לנו להאמין שהוא איתנו בבית סוף-סוף".

ולנו נותר רק לאחל – שהחיילים יחזרו רק רק בנסיבות טובות ושההפתעות – לא יפסיקו לשמח.

גם אתם הפתעתם את החברים או המשפחה אחרי הרבה זמן בבסיס? שתפו אותנו

>> הקצין הבריטי שמת לפני 50 שנה כבש את האינטרנט