מערכת הנ"מ מסוג S-300 עלתה לאחרונה לכותרות, אחרי שרוסיה החליטה למכור אותה לאירן. מה שיעשה לחיל האוויר הישראלי כאב ראש לא קטן, אם נחליט לתקוף שם כמובן. כבר שבועיים שמפחידים אותנו בסיפורים על המערכת הזו, אבל איכשהו הסרטון הזה מרגיע אותנו. את החיילים והחיילות של הסוללה זה פחות הצחיק, וניתן לראות עד כמה הם מבוהלים, וגם מקללים, כשהסיפור שם השתבש.

צבא יפן החליט לקחת מאוד רחוק את הקונספט של הסוואה. מה שנראה יותר כמו שיח מפחיד שנוסע ממקום למקום, הוא למעשה נגמ"ש. נשמע שאת הקהל שהגיע לצפות בעוצמת הצבא היפני זה די הצחיק.

המורדים בסוריה השתלטו על הרבה מאוד טנקים שנפלו שלל, הבעיה שהם לא התאמנו לפני שיצאו לשדה הקרב. כמה חשוב להתאמן לפני שיוצאים למלחמה, או לשלוט בהגה של הטנק או על התותח, תשאלו את הצוות הזה שעשה הרבה בושות למערך ההסברה של המורדים.

אנחנו לא יודעים מה אתם חושבים, אבל לנו זה נראה מאוד מביך לצאת לשדה הקרב עם טרקטור שיורה בלוני גז. בכל זאת, זה לא שחסרים אמצעי לחימה בסוריה.

סרטון אחרון מהגזרה הסורית מספקים לנו הלוחמים של ארגון דאע"ש. אין לנו מושג מה הם רצו לשגר שם, מלב שכונה אזרחית כמובן, אבל זה לא עבד כמו שהם תכננו, ונראה יותר כמו מפגן זיקוקים מיום העצמאות.

בכלל מבוכות שנגרמות משיגורים כושלים זה משהו שאנחנו אוהבים, כל עוד זה לא בצד שלנו כמובן. הנה אחד שהרגיש לנו בכיוון כבר בהתחלה, כשהטיל ששוגר התנהג כמו שיכור מתנדנד אחרי לילה סוער בפאב.

זה אמור היה להיות סרטון שיפחיד את העולם ויפגין את עצמתו של צבא צפון קוריאה. לנו זה נראה יותר כמו הצגה טובה של קרקס נודד.

חידה: מה עושה טייס של הצי הבריטי אחרי שהוא ממריא מנושאת מטוסים, מגלה שנגמר לו הדלק וגם הקשר הלך. תשובה: נוחת על ספינת משא שבמקרה עברה במקום. הצוות עדיין בהלם.

על מבוכה וטרגדיה. אין ספק שטייסי חיל האוויר של פרו ירצו לשכוח את ההפשלה הזו. תקשיבו היטב לקולות בקשר, במיוחד של אנשי ה CIA שמפעילים את הכטב"מ, ותבינו מה פה כל כך מביך, ומה גודל הטרגדיה.

ונסיים את הפינה עם פדיחה כחול לבן, אנחנו קוראים לזה המתיחה שהשתבשה. מקווים שהחיילת לא נפגעה קשה מדי, באגו.

שתהיה לנו שבת שקטה.