קו בר לב היה אמור להיות חומת המגן של מדינת ישראל בחזית סיני. הקו הורכב משרשרת מוצבים מגובים בטנקים ותותחים להם הוסיפו שלל אמצעים. בין השאר צינור נפט שהיה אמור להדליק את התעלה וסוללת עפר גבוה במיוחד. על פי החישובים של צה"ל אם המצרים יחצו את התעלה ייקח להם 12 שעות רק כדי לפרוץ את סוללת העפר. אבל למצרים לקח פחות משלוש שעות לפרוץ את הסוללה וגם את שאר הקו הם חצו בסערה. בסרטון הבא ניתן לראות איך נראה הקו בשנים האחרונות כמו גם סרטים שצולמו על ידי צבא מצרים בזמן החצייה, החיילים עם הסירות, המטוסים שהמריאו לתקיפות בסיני. מעניין לשמוע גם את הקצינים שהובילו את הכוחות.

ברמת הגולן הופגזו ישובים על ידי הארטילריה הסורית. בעורף התנדבו הנערים לצבוע פנסים של מכוניות כחלק ממשמעת לילה והמילואימניקים המופתעים קפצו על כל רכב שיכול היה לקחת אותם לחזית. הסרטון הבא מציג את החיים בעורף בזמן שחיילי החזית ניסו לבלות את שטפון האויב. בסוף הסרט ניתן לראות גם את השיירות הארוכות בדרך לחזית.

בחזית הגולן הסתערו לעבר כוחות צה"ל שלוש דיביזיות ממוכנות אותן גיבו עוד שתי דיביזיות משוריינות. הסורים היו עדיפים בכוחות לאורך כל הגזרה בחלק מהמקומות על כל טנק ישראלי היו עשר סורים. כפי שניתן לראות במקביל תקף חיל האוויר הסורי יעדים ברמת הגולן כולל את מפקדת האוגדה. באופן מדהים לאותם ימים מרבית המטוסים הסורים שבו לבסיסם בשלום. בסרטון הבא ניתן לראות צילומי צבע נדירים של המלחמה כולל תקיפת המטוסים הסורים תיעוד המראות המטוסים, בחלק מהמקרים התרסקויות, ירי של חיל הים ובהמשך התאוששות כוחות צה"ל.

הסרטון הבא נותן לנו את הזווית של העורף יחד עם זו של החזית. ניתן לשמוע את מהדורת החדשות של היום הרביעי למלחמה על רקע צילומים אוטנטיים מהחזית. כפי שניתן לשמוע בחדשות מדווחים על הישגים וזה בזמן שלפחות בחזית סיני המצרים ממשיכים להתקדם.

הסרטון הבא צולם בבית חולים מצרי לשם הם הביאו עיתונאים שיראיינו שבויים ישראלים רובם טייסים. במהלך המלחמה נפלו לידי האויב כמעט 300 שבויים רובם, כ-230, נפלו בחזית המצרית. זה היה מספר השבויים הגדול ביותר מאז מלחמת העצמאות. שם גם נפלו רוב הטייסים שהפצועים שבהם התראיינו, בעל כוחם, לאנשי התקשורת כפי שניתן לראות.

גם הסרטון הבא מתייחס לחזית המצרית וניתן לראות בו את קרבות הבלימה, העשן הכבד, הסתערויות ענק של טנקים והקושי הרב אתו התמודדו הלוחמים. הסרטון מלווה בדיווחי חדשות מהשטח. הסרטון מציג גם את מערכי הנ"מ שבדרך כלל לא זוכים לתיעוד ומסתיים בביקור של הרמטכ"ל בגזרה.

בחזית רמת הגולם הצליחו חיילי צה"ל לבלום את הסורים בתוך שלושה ארבעה ימים ולגרש את רובם בתוך פחות משבוע. הסרטון הבא מציג את הקרבות של אותם ימים בגולן. בנוסף ניתן לראות תקיפות נואשות של מטוסי מיג על כוחותינו ואיך לוחמי החי"ר משיבים באש מקלעים כבדה.

בזמן שברמה המצב השתפר בסיני נכשלת מתקפת הנגד הראשונה והמצרים מצליחים לבסס את עצמם בצד המזרחי של התעלה. הסרטון הבא מציג את אותם חיילים מצרים ואף ראיון עם אחד המפקדים שנעשה בזמן שהם עדיין מתקדמים.

ב-14 לחודש המצרים יוצאים למתקפת שריון כבדה שנבלמת על ידי צה"ל. מרגע זה צה"ל מתחיל להתקדם עד לחציית התעלה. בהמשך כוחותינו מגיעים לקילומטר ה-101 מקהיר. למרות זאת יש לציין שצה"ל לא מצליח להוציא מסיני את הכוחות שחדרו ונוצר מן מצב שאנחנו בבית שלהם והם בבית שלנו. בסרטון הבא ניתן לראות תיעוד של הצליחה, תפיסת שבויים מצרים (בסך הכל כ-8,000) והשמדה של סוללות נ"מ, מה שסייע לחיל האוויר.

גם הסרטון הבא מציג את חיילים צה"ל כפי שצולמו בזמן חציית תעלת סואץ. בסרטון ניתן לראות גם את חיי הלוחמים בצד השני ואפילו ביקור המשפחות אחרי המלחמה.

אחרי שחצו את התעלה וכבשו שטחים רבים בצד המצרי מכתר צה"ל את העיר סואץ. בעיר מתחוללים לא מעט קרבות קשים ואף מיותרים שעלו לנו בדם רב. הסרטון הבא שמלווה בקולו של העיתונאי ירון לונדון מציג את הקרב הקשה וצילומי צבע נדירים מהאזור.

נסיים את הפינה שלנו שהוקדשה למלחמה בסיור נשערך בעמק הבכא זמן קצר לאחר המלחמה. מאות פגרים של טנקים ונגמ"שים שפזורים בשטח הם העדות הטובה ביותר למה שהתחולל בשטח. הם העדות הטובה ביותר גם לגזרות האחרות, ליכולת של הלוחם הישראלי ולהצלחה שלו.

שיהיה לנו שבוע שקט ושלא נדע עוד הפתעות כאלה.