יום עצוב היום.

מעל 6 שנים באק היה השותף שלי , הלכנו שעות ביחד בשטח , תפסנו לא מעט סמים ואמל"ח, הצלחנו, נכשלנו התלכלכנו...

Posted by Ofer Sikuler on Monday, March 13, 2017

בשנים האחרונות החזיק הכלב באק בשיא משטרתי של תפיסות סמים: חצי טון חשיש שנתפסו על ידו בסך הכל. באק, רועה בלגי כבן 8, שירת ביחידת הכלבנים של משטרת המחוז הדרומי, ופעילותו הביאה להפללתם של מאות סוחרי סמים באזור. אלא שכעת הקריירה שלו נגדעה בטרם עת, ובאק הורדם לאחר שסבל ממחלה קשה.

הכלבן הצמוד אליו, רס"ר עופר סיקולר, ספד לו בפוסט מרגש במיוחד שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו: "יום עצוב היום. מעל 6 שנים באק היה השותף שלי. הלכנו שעות ביחד בשטח, תפסנו לא מעט סמים ואמל"ח, הצלחנו, נכשלנו התלכלכנו, התעייפנו תמיד ביחד. הכרתי כל תנועה ותנוחת גוף שלו ולפעמים דיברנו רק במבט. אהבתי אותו והתגאתי בו, והוא החזיר התמסרות טוטאלית כמו שרק רועה בלגי טיפוסי יודע. היום זה נגמר כשנאלצנו להרדימו עקב מחלה קשה", כתב. "עם כל הכאב אני מודה על שנים טובות ביחד ושמח שהסבל מהמחלה הפסיק".

באק, כלב בעל חוש ריח מפותח במיוחד, נחשב אולי לכלב הסמים הטוב ביותר בישראל. ביושר, הוא קיבל את הכינוי "אימת סוחרי הסמים בדרום". בשלב מסוים, סוחרי אף הציעו פרס כספי גבוה למי שיצליח לחסל את באק, אך ביחידה שמרו עליו מכל משמר. "אזרחי ישראל חייבים הרבה לבאק", סיכם שוטר ביחידה.

לפני שנתיים, סיפרנו לכם על אירוע תפיסת סמים נוסף שהסתיים בהצלחה הודות לבאק: שוטרי תחנת העיירות קיבלו מידע על חשיש שהוחבא באזור היישוב נבטים. "עשינו חיפוש בתוך כמה בתים שהיו במקום ולא מצאנו כלום. הכלבים לא הצביעו על שום דבר. במקומות כאלה בלי סיוע של כלב סמים אין לך סיכוי למצוא כלום", הסביר אז רס"ר סיקולר.

בשלב מסוים באק החל להתרוצץ בשטח והבחין במחסן נטוש. הוא נכנס פנימה כשהוא משתולל, מתמקד בשטח של כחמישה מטרים ומתחיל לחפור במהירות. בשלב זה, הבינו הכלבנים שיש להם בינגו: הם הגיעו למקום בו באק החל לחפור, וגילו חבית שהוסלקה בתוך האדמה ובה 30 ק"ג חשיש ועוד כ-100 גרם הרואין בשווי של כשלושה מיליון שקלים.